Od pátku 2. srpna do brzkých ranních hodin v neděli 4. srpna se na stejném místě, tedy v areálu bývalých Táborských kasáren, uskuteční další letní open air festival, tentokrát s názvem – Let it roll.

V pořadí třetí rok za řadě tak příznivci hudby pod širým nebem z Benešova i jeho blízkého i vzdálenějšího okolí, nezůstanou bez hudby.

„Za parkování v Táborských kasárnách zaplatí motoristé za celou dobu festivalu 250 korun," připomněl starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.

Provozování parkoviště před hlavní budovou, kde nyní stojí auta zcela zdarma, zůstane během festivalu v režii města. Na ostatních parkovištích, která budou během přehlídky provozovat pořadatelé festivalu za hlavní budovou a v dalších prostorách areálu kasáren, pak motoristé zaplatí za odstavení vozidla o padesát korun méně.

„V případě, že motorista z placeného stání vyjede a bude se na ně chtít vrátit, zaplatí znovu stejnou částku, jako by na parkoviště přijel poprvé," upozornil místostarosta Benešova Tomáš Podhola.

Důvodem takového opatření je podle starosty města snaha minimalizovat nebezpečí, že si účastníci festivalu užijí mimo areál festivalu podpůrných prostředků a do kasáren se pak budou vracet vozem jako řidiči.


Podle vedení města nebude prázdninový festival ryzí techoparty. A to přes to, že si na své nejspíš přijdou především vyznavači tanečních rytmů. Pro znalce: bude se jednat o mainstreamový zvuk, dubstep a drum & bass.