Přes to však přehlídka elektronické taneční hudby, jak se festival s rytmy a lasery prezentovala, přinesla i užitek.

Do Benešova kvůli ní na začátku srpna přijelo patnáct tisíc lidí. Dva tisíce z nich nebyli Češi. Přijeli z Německa, Rakouska, Anglie, Polska, Francie, Švýcarska či Slovenska.

Vedle propagace města pořadatelé radnici zaplatili za nájem v areálu Táborských kasáren 200 tisíc korun. Ale dalších zhruba 1,2 milionu korun, jak vypočítal nezávislý ekonom Petr Krusta, odevzdali státu na daních benešovští podnikatelé z tržeb, které během festivalu měli.

„A právě proto bych chtěl poděkovat v první řadě vedení Benešova za umožnění nových aktivit a služeb ve městě," uvedl předseda Okresní hospodářské komory Benešov (OHK) Vladimír Kravjanský s tím, že tyto nové aktivity nebyly a nejsou jen letní festivaly, ale také provoz ekovláčku či sochařské sympozium v centru Benešova.

Z toho důvodu napsal vedení města dopis. A v pondělí 23. září ho pak rozdal před jednáním zastupitelstva všem benešovským komunálním politikům.

„Doslechl jsem se, že město pod nátlakem několika jedinců začíná pochybovat o správnosti tohoto vývoje," píše předseda okresní hospodářské komory, ale přiznává, že při zjištění, že v Benešově vypukne festival na bázi dubstep, byl velice skeptický. A to i proto, že tvrdohlavě preferoval před přehlídkou elektronické taneční hudby klasický a už zavedený Sázava Fest.

Vyjádření ke speciálním kulturním aktivitám města.

Právě tak nadepsal svůj dopis Vladimír Kravjanský, předseda Okresní hospodářské komory Benešov, který předal benešovským komunálním politikům při jejich schůzi v KD Kulturním domě Karlov.

Popisuje v něm především své vlastní prožitky z dění kolem letního festivalu Let It Roll.

„Sledoval jsem účastníky akce a ptal se restauratérů, v obchodech, obchodních domech nebo v občerstveních, jaké mají zkušenosti s lidmi z festivalu," vysvětluje v písemnosti Kravjanský a připouští, že ho velice překvapilo, že mu většina oslovených potvrdila, že ještě nikdy neměli takový obrat a rekordní tržby, jako při festivalu.

„Proto apeluji na město, aby v těchto „extra" kulturních aktivitách pokračovalo a nenechalo se uvést do umělého spánku zašlých měst," vyzval předseda OHK vedení Benešova.

Se svým dopisem Kravjanský předal zastupitelům i arch se jmény restaurací, obchodů a hotelů společně s podpisy jejich provozovatelů a vedoucích, kteří s jeho názorem souhlasí a přejí si také zachovat i pro příští rok festival Let It Roll v Benešově.

„Pokračujte dál a intenzivněji ve skvělé práci při extra aktivitách. Domnívám se, že se ještě nevyčerpaly možnosti Konopiště," vyzval Kravjanský.

Zda vedení města vezme v potaz tento názor, není jasné. Už dříve totiž starosta Jaroslav Hlavnička a místostarosta Tomáš Podhola informovali, že festival se v Benešově už neuskuteční a to zejména proto, že jeho produkce rušila noční klid obyvatel města.