„Práce sice ještě fyzicky nezačaly, ale staveniště už jsme v polovině října předali zhotoviteli, tedy firmě, která zvítězila ve výběrovém řízení," potvrdil v pátek 7. listopadu místostarosta Benešova Roman Tichovský.

Jenže tak tomu vůbec být nemuselo. Antimonopolní úřad, oficiálně Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, totiž šetřil podnět firmy, která se konkurzu sice nezúčastnila, ale stěžovala si na postup Benešova při zmiňovaném výběrovém řízení.

„Námitku firma nakonec stáhla, takže jsme stihli všechny důležité termíny," uvedl místostarosta Benešova.

Přesné údaje, kde a také kdy začnou zemní stroje hrabat výkopy pro nové potrubí, získá Benešov ve středu 13. listopadu.
Fyzické práce akce v hodnotě 250 milionů korun začnou dělníci na několika místech najednou.

„Abychom stihli termíny," připomněl místostarosta Benešova Roman Tichovský.

Jedním z míst, kde se bude také kopat, je okolí konopišťského motelu. Tam začíná další část dálkového vedení, které přivede vodu až do Sedlčan. Právě díky tomu, přesněji zvýšení počtu nových odběratelů, získal i Benešov dotační podporu 85 procent. Bez ní by na dílo nedosáhl. Vždyť celý rozpočet města s šestnácti tisíci lidmi, je zhruba jen dvakrát větší, než cena za rekonstrukci přivaděče. Smlouvu o dotaci podepíše Benešov během 46 . týdne roku.

„U motelu se bude končit. Začínat se bude v Podmračí, kde máme vodárnu. Nový velký vodojem, který tam vyroste, pak bude schopen dodávat vodu nejen směrem k Benešovu, ale také opačným směrem," informoval Roman Tichovský s tím, že se postupně budou na vodu napojovat jednotlivé nové či rekonstruované úseky přivaděče. Práce by neměly dlouhodobě přerušit dodávku pitné vody a to je důležité nejen pro Benešáky, ale třeba i pro Pivovar Ferdinand nebo společnost Schreiber Foods.

„Uvidíme, co stavba přinese, ale věřím, že případné přerušení dodávky vody nebude delší než dvanáct hodin. Během této doby bychom byli schopni dodávat našim odběratelům vodu z náhradních zdrojů bez přerušení," dodal místostarosta Benešova Roman Tichovský.