Velkovýkrmna vepřů, kterou chtěla benešovká společnost Mydlářka přebudovat z chátrajícího kravína v Neštěticích u Neveklova už před dvěma lety, nakonec nevyroste. Prostory, kam se vejde na šest tisíc kusů, však vniveč nepřijdou. Namísto vepřů sem přivezou prasnice, pro něž tu vybudují porodnu.
„Nový projekt je ještě v jednání. Představu už máme, ale zatím o ní nechci mluvit,“ uvedl ředitel Mydlářky Antonín Limburk s tím, že stavební i integrované povolení již mají. „V jednání je však spousta dalších věcí. Otázka zahájení stavby je otázkou našeho vnitřního rozhodnutí podniku,“ poznamenal Limburk.
Od chovu prasat vedení firmy neodradí ani špatná situace na trhu s vepřovým masem. „Jsme podnik, který do chovu prasat ivestoval velké částky, abychom vyhověli všem podmínkám uloženým Evropskou unií. Nemůžeme si dovolit ty investice zahodit a začít s něčím jiným,“ řekl ředitel společnosti s tím, že Mydlářka nepatří mezi ekonomicky slabé chovatele, kteří nemají možnost vyrovnat se s tak nízkými cenami na trhu.
„Situace se však už lepší. A navíc problémy nemáme jen my v Čechách. Špatně jsou na tom i v jiných státech,“ dodal Limburk.