Podle osiřelých prostor, které využívali dříve ke svému podnikání živnostníci.

Některé z nich ekonomické problémy přinutily s podnikáním skončit, jiné živnost omezit. Tak se například v dolní části Pražské ulice o jeden dříve samostatný prostor dělí nyní podnikatelé dva. Každý tak platí jen poloviční částku za nájem.

„To se děje v celé republice, Benešov není v tomto výjimečný,” zhodnotil situaci místostarosta Benešova Tomáš Podhola. „Víme, jaká je situace mezi podnikateli, každý se snaží ušetřit a chovat se co nejekonomičtěji. Proto se s nimi snažíme dohodnout, vyjít jim vstříc,” tvrdí politik.

I přes to město Benešov na svém webu nabízí řadu prostor k pronájmu. Brzy se k ním přiřadí také bývalý autosalon v ulici Na Bezděkově.

Jeho majitel ale z nájmu neodešel ještě před koncem roku kvůli neúnosné výši plateb.

„Nebylo to kvůli nájmu, ale kvůli standardům dvou značek aut, která prodáváme,” vysvětlil majitel firmy Bupi Karel Pilný. „Od příštího roku obě firmy vyžadují, aby u prodejny byla také dílna, prodejna náhradních dílů a také samostatné parkoviště. To v objektu v Benešově nemůžeme zajistit,” potvrdil.

Do poměrně velikého prostoru bude ale Benešov, v souvislosti se stále nekončící krizí, hledat nového nájemce nejspíš hodně těžko.

Ani to však podle místostarosty Tomáše Podholy neznamená, že si město plácne s provozovateli hracích automatů. To samé však platí pro poskytovatele erotických služeb, i když lákání zákazníků přes výlohu, jako je tomu například v Amsterdamu nebo Hamburku, by zvýšilo atraktivitu Benešova.

„Určitě část obyvatel by to ocenila,” zažertoval komunální politik.
Prostor město nabídneme k pronájmu a nejspíš kvůli tomu i osloví renomovanou firmu v realitách.

I když za pronájem chce město získat určitý obnos, je podle Podholy cena pronájmu jen doporučená, a proto vždy k jednání. Není ani vyloučeno, že plochu někdejšího autosalonu město rozdělí pro více případných zájemců a vybuduje tam také zvláštní vchody.