Tři sta metrů dlouhý most na silnici číslo 150 mezi Brzoticemi na Benešovsku a Bezděkovem na Havlíčkobrodsku, je dlouhodobě v havarijním stavu. Ze sedmistupňové škály popisující technický stav, má inženýrské dílo šestku. Jeho uzavření a generální oprava už byly jen otázkou času.


Ten měl přijít už před mnoha měsíci, ale kvůli administrativním průtahům se sháněním dotací, se termín zahájení rekonstrukce několikrát posunul.


Zatímco autobusy už od pondělí jezdí po kratší objízdné trase přes Bernartice, Keblov, Sempany a Hulice na Nesměřice, řidiče osobních aut totéž čeká prakticky až ode dneška, kdy cestáři most uzavřou pro veškerou dopravu. Tranzitní doprava však má už od pondělí objížďku delší.


„Vede přes Kutnohorsko a území Světlé nad Sázavou, Humpolce, Pelhřimova a Vlašimi," uvedla pro ČRo Eva Lupačová z odboru dopravy města Vlašimi.


Problém, kudy se kvůli uzavřenému mostu dostat do cíle co nejjednodušeji, zkomplikuje motoristům i modernizace dálnice D1. Ta uzavřela také sjezd z dálnice u Soutic, takže motoristé nebudou moci využít pro objížďku ani autostrádu.


Investorem je Středočeský kraj, který ale zatím na dílo dotace nezískal.