Platí to také v benešovském pneuservisu firmy Best Drive. „V těchto dnech jsme schopni přezout kolem pětatřiceti osobních aut za den,“ potvrdil vedoucí provozovny Martin Hruška a dodal, že kvůli tomu mají kolegové na dílně směnu prodlouženou na deset hodin a administrativa, tedy vyřizování objednávek nebo i zboží pro servis, zabere ještě o hodinu více. „Termíny pro přezouvání máme zamluvené do konce října,“ doplnil Hruška.

Za „předzimní“ sezonu tak jenom v tomto servisu v centru města obslouží kolem patnácti stovek osobních vozidel. Společnost má ale na jiném místě Benešova také dílnu pro přezouvání nákladních aut a traktorů či speciálních kolových strojů. Tamní pracovníci dokáží obsloužit zhruba tři nákladní vozidla za směnu.

Také tato specializovaná firma upravovala ceny svých služeb s ohledem za rostoucí ceny energií. Ani to ale zákazníky neodradilo. „Zákazníků neubylo, ale změnil se jejich přístup. Dříve jsme na plný výkon před zimou najížděli pozvolna, kdy jsme obsloužili zhruba dvacet osobních aut za směnu. Letos jedeme naplno už od samého začátku října,“ popsal situaci vedoucí benešovského pneuservisu.