V Benešově se jednalo například 31. ledna 2011 ve velkém sále Hotelu Pošta a mezi diskutujícími se objevil se svým jadrným slovníkem také současný ministr financí Andrej Babiš.

Sdružení prostřednictvím svého předsedy, táborského senátora Pavla Eyberta, prosazuje myšlenku, že každé krajské město by mělo být spojeno s Prahou kvalitní silniční komunikací – dálnicí.

„Proto Jihočeši a Středočeši z jižní části Středočeského kraje, nesli nelibě, že dálnice D3, vedoucí z Prahy na jih, nebyla součástí plánované sítě dálnic budovaných do roku 2010," tvrdí senátor a vznik sdružení dává do přímé úměry s touto okolností.

Při tom mu pomáhal také někdejší poslanec František Vnouče z Mrače a sdružení pak vzniklo v roce 1999.

Na Benešovsku je ale také řada těch, kteří nějakým způsobem s dálnicí nesouhlasí. Patří k nim i lidé z Tismi, kteří sice nejsou zásadně proti dálnici, ale nelíbí se jim, že stavba i provoz, pokud by dálnice vznikla v současné variantě, mohou ohrožovat zdroj jejich pitné vody. Takový stav není na Benešovsku neznámý. Například v Ostředku u dálnice D1 zimní údržba otrávila studny lidí ze vsi solí.