Zatím poslední taková akce začala v sobotu 16. července v koutě náměstí už v osm hodin ráno, ale nakupující se ke stánkům trousili jen pozvolna. Přesto byla pořadatelka akce, Ivana Jiráčková z Neveklova, s účastí veřejnosti spokojená.


„Trhy přece nejsou jen o nakupování, ale jsou také akcí společného setkávání," potvrdila organizátorka.


Další trhy se v Neveklově konají už příští měsíc, 20. srpna. V září bude jarmark věnovaný vinobraní, v říjnu to bude trh svatohavelský, v listopadu svatomartinský a prosincový bude patřit svaté Barboře.

Anketa: Co vás přilákalo na trh?

Dan Šimek, Neveklov

Dan Šimek.Zdroj: Zdeněk Kellner
Na trh jsem přišel koupit květák, brambory a ještě nějakou další zeleninu. Zkusíme si k obědu udělat květák v bramboráku. Na farmářském trhu jsem dnes poprvé, a i když se mi tu líbí a vidím, že je tu k mání kvalitní zelenina, přece jen by tu mohlo být více stánků, aby byl nabízený sortiment ještě o něco větší. Projdeme si trh a uvidíme, jestli si ještě něco, co by se nám hodilo, koupíme.

Markéta Schůtová, Praha

Markéta Schůtová.Zdroj: Zdeněk Kellner
Pocházím z Neveklova, ale v současnosti žiji v Praze. Přijela jsem si na trh koupit čerstvé pečivo, zeleninu a také domácí marmelády a do Rozmarýnky ještě zajdu koupit biovýrobky. Jsem na farmářském trhu v Neveklově podruhé, ale chodím běžně na obdobné akce v Praze. Proti Neveklovu je tam širší nabídka zboží, tady mi například chybí více sýrů. Ale to základní se dá pořídit pohodlně i tady.