Ještě měsíc budou žáci základní školy a studenti ekonomické akademie při hodinách tělesné výchovy v částečném provizoriu. Sportovní hala v areálu školského zařízení, kde se většina sportovních aktivit odvíjí, je v těchto dnech v polovině své rekonstrukce. Na jejím konci vznikne hlediště pro 165 diváků a dvě místa pro vozíčkáře.
„Úprava haly nám hodiny tělesné výchovy nenarušuje, s tím problémy nemáme. Částečně využíváme relaxační místnost družiny, gymnastika a aerobik probíhá v aule školy, pro míčové hry a atletiku máme dostatečné venkovní prostory. Naštěstí nám přeje i počasí. Náhradní řešení rozhodně osnovy splní,“ řekl ředitel základní školy Petr Voříšek s tím, že podobně přistupuje k současné situaci i vedení střední školy.
Výstavba nového hlediště jde podle plánu a podle Petra Voříška by mohla být dokončena s mírným předstihem, než je stanoven termín dokončení, tedy 29. června.
„Hala je maximálně využívána, a to i přes léto. Už na první prázdninový týden máme nasmlouvané soustředění florbalistů z Prahy. Proto hlediště musí být do začátku prázdnin hotové,“ dodal ředitel. „Snažíme se jít s dobou, aby sportovní zařízení bylo na patřičné úrovni. Pokud bychom se do přestavby nepustili, přišli bychom o část našich klientů, kteří zařízení využívají, a samozřejmě i o finanční prostředky za pronájem, které nejsou zanedbatelné,“ uvedl místostarosta Neveklova Jan Slabý.