ČSOB za uplynulých 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojí do rozhodování veřejnost.

Tři uchazeče o divokou kartu veřejnosti budeme postupně představovat na stránkách Deníku „V dnešní nelehké době, je více než kdykoliv předtím důležité pomáhat přímo lidem a komunitám po celé republice. Věřím, že díky naší podpoře pomůžeme pomoci místním organizacím a spolkům překonat složitou ekonomickou situaci,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Každá kapka vody se počítá

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořena celá řada zajímavých projektů od nákupu potřebného vybavení, přes projekty pro zlepšení důstojného života ve stáří až po vzdělávací programy pro děti i dospělé. Právě jedním z takových projektů je třetí představený ve Středočeském kraji.

Uchazečem o divokou kartu je komunitní centrum Stará škola z.s., které obnovilo starou budovu bývalé základní školy a přilehlou zahradu pro účely svého projektu, jak bojovat se suchem. Cílem projektu je pomocí cyklu výukových programů naučit ostatní, jak mohou více šetřit vodou a být ohleduplnější vůči životnímu prostředí. Komunitní centrum začíná samo u sebe, chce zprovoznit starou studnu a ukázat, jak lze udržovat velkou zahradu i s minimální spotřebou vody.

„V rámci výukových programů bychom se kromě zahrad rádi také zaměřili i na a interiéry včetně šetření vody ve větších budovách a institucích jako jsou základní školy, obecní úřady nebo školní jídelny,“ řekla Natálie Lupienská spolku Stará škola.

Finanční prostředky z programu ČSOB Pomáhá regionům by spolek využil jak pro úpravy staré studny, tak i pro přípravu výukových materiálů, jak bojovat se suchem.

Každý hlas se počítá
O tom, kdo získá divokou kartu, se rozhoduje právě teď na webu www.csobpomaharegionum.cz. Hlasovat pro projekt, který je ze tří nabízených nejzajímavější, je možné až do 20. května.  

Z hlasování vzejde vítěz, který se spolu s dalšími třemi projekty v každém kraji pokusí získat co možná největší finanční pomoc. Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí podle toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Banka do každého regionu pošle 150 000 Kč.

Veřejnost bude moc projekty finančně podpořit od 2. června až do 3. července. A už 8. července budou známí ti nejúspěšnější. 

V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč. Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 Kč.