Doslova jen pár metrů od sebe se tam o víkendu jedni oddávali ryze zimním radovánkám a druzí sportu patřícímu spíš do kategorie letní.

Společně se pak všichni mohli občerstvit ve stanu u sjezdovky a na velkoplošné obrazovce sledovat boje našich olympioniků v ruské Soči.

„Je to tady úplně senzační. Máme malé děti, které se teprve učí lyžovat a tohle je pro ně úplně ideální. Pár lidí a navíc naprosto přepychové počasí," nešetřil chválou Michal Polák z jihočeského Tábora. „Škoda, že sníh tak rychle taje. Přemýšleli jsme totiž, že bychom přijeli do Tvoršovic ještě jednou," dodal mladý muž.

Jiné podmínky pro zimní sportování vyhledával ve větší nadmořské výšce Pavel Klabík z Benešova. Ten téměř jarní víkend strávil na horách.

„Celý víkend jsme měli jen o sportování. S rodinou a kamarády jsme si užili sněhu na Pasekách v Jizerských horách. Měl jsem s sebou jak sjezdovky a běžky, tak také snowboard," potvrdil svou sportovní všestrannost stále aktivní fotbalista Teplýšovic s tím, že po radovánkách v přírodě si v chatě užili s rodinou a kamarády také olympiádu v Soči na televizní obrazovce.