To z nově diskutovaných investic splňuje například oprava cesty z Mariánovic do Mokré Lhoty. Část trasy, dříve plné výmolů a po dešti i kaluží, vedoucí přes železniční trať z Benešova do Tábora, patří pod správu Bystřice a ta ji také nechala opravit.

„Teď je opraven i náš úsek a je to tam krásné," uvedl starosta Benešova Jaroslav Hlavnička s tím, že navýšení ceny opravy benešovského úseku pramenilo z toho, že opravovaná plocha byla nakonec větší, než při kalkulaci ceny díla. „Cena se kvůli tomu navýšila o 6,24 procenta," potvrdil starosta Benešova.

Mnohem více peněz, než Benešov původně počítal, musí teď radnice na základě dodatku ke smlouvě přidat na opravu silnice v Hrubínově ulici. Navýšení ceny je opravdu nezvykle vysoké, celých 27,5 procenta, ale starosta Jaroslav Hlavnička ví, proč.

„Až při opravě se totiž zjistilo, že část komunikace v Hrubínově ulici nemá vůbec podklad, jak to je u běžně stavěných silnic. Zkrátka tam byla asfaltová obalovaná směs položena jen na hliněný podklad," vysvětlil důvod zvýšení ceny opravy starosta a připomněl ještě, že původní cena byla 848 tisíc korun a nová pak o 231 tisíc vyšší.

Také dokončovací práce akce Revitalizace biokoridoru Šiberna, oprava hráze Konopišťského rybníka a obnova komunikace na její koruně, stojí město víc, než mělo.

„Práce navíc na hrázi Konopišťského rybníka, si vyžádali památkáři, protože požadovali, abychom postavili komunikaci na přilehlé parkoviště tak, aby se tam mohl otočit autobus," vysvětlil starosta Benešova Jaroslav Hlavnička a upřesnil, že tyhle práce zvýšily cenu o 1,43 procenta a konečná částka se tak zastavila na sumě 2,38 milionu korun.