Kromě toho v současnosti zhotovitelská firma dokončuje úpravu dalších částí nádrže tak, aby dílo bylo ukončeno do letošního podzimu. To je nutné zejména kvůli přiděleným dotacím.

„Grafitovou černí se tam nyní natírají, podle přání památkářů, nově instalovaná zábradlí na hrázi rybníka," potvrdil místostarosta Benešova Roman Tichovský.

I když už trochu vody do bahna zbavené nádrže přibylo, samotné napouštění plánuje vlastník rybníka, město Benešov, až na prázdniny.

„Vody je málo, proto napouštění musí být pozvolné. Začít by se s tím mělo na začátku července," připomněl místostarosta Benešova.
Finální fáze odbahňování Konopišťského rybníka, jeho napouštění vodou, by mělo podle místostarosty Benešova Romana Tichovského trvat přibližně měsíc.

„Bude ale záležet na tom, kolik bude vody," řekl a připomněl, že se kvůli napouštění nádrže nesmí přestat téci voda v Konopišťském potoku. „Jsme proto už domluveni s rybáři z Líšna, že nám vodu pro napouštění pustí ze svých nádrží na kaskádě rybníků," dodal místostarosta Benešova Roman Tichovský.