Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Místo splašků z domácností nasytí potok už jen pitná voda

Benešov – Místo lidských výkalů poteče z čistírny odpadních vod (ČOV) do Benešovského potoka prý už jen pitná voda. Právě tak obrovskou změnu zabezpečí rekonstrukce a zkapacitnění čistírny odpadních vod v Benešově.

11.2.2014
SDÍLEJ:

Čistírna odpadních vod v Benešově 10. února 2014.Foto: Zdeněk Kellner

Kromě tohoto ekologického pokroku má rekonstrukce čistírny odpadních vod i další pozitivní prvek. Díky jejímu zkapacitnění se nyní šestnáctitisícový Benešov, může rozrůst až do města s téměř šedesáti tisíci obyvateli.

Zmínku z úvodu o splašcích v Benešovském potoce je však třeba dovysvětlit. Bylo by totiž mylné tvrdit, že výkaly tekly do potoka s tichým souhlasem techniků čistírny i vedení města.

„V areálu čistírny bude retenční nádrž, která zachytí přívaly vody z dešťů. To zabezpečí, že už každý déšť nevypláchne čistírnu do Benešovského potoka a že do něj z čistírny poteče prý už jen pitná voda," potvrdil benešovský místostarosta Roman Tichovský.

Výkonnou ČOVku, která pokryje potřeby města na dlouhé roky dopředu, dají v Benešově do provozu už za několik měsíců.

„Čistírna odpadních vod musí být v září uvedena do zkušebního provozu," řekl místostarosta Benešova s tím, že další rok pak bude trvat testování jejích čistících technologií.

Termín podzim 2014 je daný podmínkami přidělení dotace. Díky podpoře státu Benešov zaplatí ze svého za obnovu kanalizace ve městě, díla v hodnotě čtvrt miliardy korun, jen zhruba pětinu této částky.

Ale zkapacitnění čistírny odpadních vod není jedinou viditelnou akcí, která Benešov kvůli zlepšení ekologie města potkala či teprve potká.
V řadě ulic už nová kanalizace funguje tak, jak má. V dalších se ale teprve začne kopat. Jsou to znovu ty, kde dosud kanalizace chyběla, nebo je potřeba stoku obnovit, protože hrozí její havárie.

Městu zbývá vybudovat kanalizaci například v Rubešově ulici nebo v ulicích Ke stadionu, Konopišťské a Jana Nohy.

„V současné době v souvislosti s výkopovými pracemi chystáme v těchto ulicích dopravní opatření," upozornil místostarosta Roman Tichovský s tím, že práce by obyvatelé zmiňovaných lokalit i motoristé měli pocítit už v březnu. 

Jejich ukončení plánuje Benešov na konec října.

Autor: Zdeněk Kellner

11.2.2014
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Brankář Tomeček si protáhne zimní přípravu

Benešovsko – Okresní disciplinární komise OFS Benešov zasedala a trestala. Nejhůře dopadl brankář Nesperské Lhoty Michal Tomeček, který nejenže skončil na podzim, ale protáhne si i zimní přestávku. Největší pokutu, 3000 korun, dostaly za „černocha“ Čechtice.

KRÁTCE: Kvůli volbám se turisté k informacím nedostanou

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

ANKETA: Jdete k volbám?

Benešovsko - Ptali jsme se obyvatelů Benešovska, jestli půjdou k volbám.

OBRAZEM: Spirituál Kvintet vystoupil ve Vlašimi k poctě Farní charity

Vlašim - Farní charita Vlašim slaví 25 let od svého vzniku. Ke svému výročí uspořádala také benefiční koncert skupiny Spirituál Kvintet. Ten se původně měl uskutečnit 5. října, ale z důvodu nemoci jednoho z členů kapely byl přeložen až na úterní večer 17. října. Do vlašimského kostela sv. Jiljí, kde se koncert konal, dorazilo mnoho posluchačů, kteří zaplnili celý kostel a vystoupení si náramně užili. Některé písně společně se zpěváky zpívalo dokonce celé obecenstvo. Na konci hudebního představení ocenili přítomní um skupiny ovacemi ve stoje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení