S přecházením po lávce sestavené z masivních hranolů, je teď na delší dobu konec. Nejkratší náhradní cesta z parkoviště do restaurace vede přes můstek, který využívají například cyklisté při jízdě od hájovny Želetinky, ležící nedaleko silnice z Benešova na Týnce nad Sázavou, do konopišťského parku.

„U lávky uhnila a upadla jedna ze vzpěr, museli jsme lávku uzavřít," potvrdil starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.
Kromě upadlé vzpěry zub času nahlodal také mostovku vyrobenou z fošen.

Podle starosty Benešova je sice na první pohled patrné pouze uhnití jedné ze vzpěr, ale zevrubná prohlídka konstrukce odhalila poškození i dalších části lávky.

„Zasažené jsou také nosné trámy pod mostovkou," potvrdil starosta.

Nájemce Nové myslivny v souvislosti s uzavřením lávky požádal radu města o slevu z nájmu. Ten ročně činí přes čtyři sta tisíc korun.

„Žádost bychom na radě měli projednávat ve středu sedmého října," připomněl Jaroslav Hlavnička s tím, že nájemce žádá o slevu poloviny nájmu a přes to, že je lávka už nějaký čas uzavřená, zpětně mu slevu z nájmu nelze přiznat.

„Lávku musíme nechat postavit novou, aby od nové turistické sezony byl přístup do restaurace zase bez omezení," dodal starosta Benešova a připomněl ještě, že požadavek nájemce vnímá jako oprávněný, proto na radě bude hlasovat pro přiznání slevy.