O lukrativní místo v centru města totiž stojí dva podnikatelé a každý z nich si nárokuje právo na smlouvu s městem, majitelem těchto nebytových prostor.

Vzhledem k tomu, že radnice svým posledním rozhodnutím, kdy zrušila soutěž na nového nájemce a prodloužila smlouvu tomu stávajícímu, uspokojila jen jednoho z nich, druhý se kvůli tomu obrátil na nezávislý justiční orgán.

„Ano, čekáme na to, kdy nám přijde termín jednání u okresního soudu. Datum soudního stání zatím není určeno," potvrdil starosta Jaroslav Hlavnička při poslední radniční tiskové konferenci.

Jádro sporu tkví v tom, že město Benešov vypsalo veřejnou nabídku na nového nájemce prostoru Baru Strom. Tomu poslednímu končila nájemní smlouva. V nové soutěži zvítězil Petr Pokorný, majitel jiné provozovny v Benešově. Rada Benešova vydala usnesení, a tím mu schválila pronájem Baru Strom na dobu určitou od 1. března 2012 do konce roku 2014.

Jenže proti tomu se zase postavil poslední a nyní také současný nájemce. Ten svůj nárok obhajoval tím, že do dříve nevyužitého prostoru investoval dost peněz a v případě, že by ho musel opustit, požadoval je od města.

A právě na to radní slyšeli.

„Jestliže nájemce provede nějaké úpravy, náleží mu při ukončení smlouvy náhrada adekvátní části investice," vysvětlil starosta Hlavnička.

Jak posoudí protichůdné názory soud, bude Benešovský deník sledovat a přinese o tom i další informace.