Jak potvrdil a jak o tom už dříve mluvil při tiskové konferenci radnice také starosta Benešova Petr Hostek, investoval podnikatel do objektu své vlastní peníze. Údajně kolem šest milionů korun. Zda právě to bude mít vliv na rozhodnutí města, bude jasné právě až v únoru.

Jak je uvedeno od 19. prosince na úřední desce města Benešova, kupní, tržní cenu, stanovil znalec na 12,95 milionu korun. Tahle suma je osvobozena od daně s přidané hodnoty, ale je to také cena bez nákladů převodu a daně z nabytí. I tu pak zaplatí nový majitel lukrativních nemovitostí, v nichž je kromě restaurace i hotel.

Město má přitom, kromě peněz samotných, jen jednu jedinou podmínku, kterou musí kupující splnit.

„Budova bude sloužit pouze a výhradně pro ubytovací a stravovací služby," píše se v záměru města podepsaném starostou Benešova Petrem Hostkem.

Za uvedenou cenu město nabízí zastavěnou plochu a nádvoří s výměrou 2593 metrů čtverečních. K tomu řadové garáže, studnu a také čistírnu odpadních vod.

„Předpokládá se vyšší investice do renovace ČOV, jímky a venkovních úprav, včetně plynové přípojky od zásobníků propanu ke stavbě, čtyř plynových kotlů, elektrické přípojky od trafostanice do místnosti rozvaděčů, veškerých rozvodů elektřiny včetně rozvodových skříní, vodovodní přípojky od studny, domácí vodárny včetně zásobníků na studenou a teplou vodu, dvou bojlerů v umývárně, kanalizační splaškové přípojky vedené přes ČOV až k potoku, kanalizační dešťové přípojky, WC, výlevky, umyvadel a vodovodních baterií," informuje o nedostatcích případné zájemce město.

Nová myslivna se v Konopišti objevila na přelomu šedesátých a sedmdesátých let a jejím vlastníkem se staly Státní lesy. Nezateplený a energeticky náročný objekt, nakonec získalo město. Nový vlastník kvůli nedalekému Konopišti, nejspíš nebude moci objekt strhnout a postavit místo něj jiný, odpovídající současným energetickým normám.

V objektu, který pojme v restauraci až čtyři stovky stolovníků, se konají plesy, oslavy nebo setkání kynologů.