Už, už to vypadalo, že sportovní rybáři z Benešova, kteří od města, vlastníka nádrže, mají plochu pronajatu o ni už letos na více než rok přijdou. Jenže…

Město už vybralo zhotovitelskou firmu a počítalo s tím, že se už začne nádrž vypouštět.

„Ano, chtěli jsme už začít,” potvrdil místostarosta Benešova Roman Tichovský. „Jenže firma, která neuspěla ve výběrovém řízení, se proti našemu verdiktu odvolala,” potvrdil důvody dalšího zdržení Tichovský.

Benešovským výběrovým řízením, v němž neuspěli dva uchazeči o zakázku v hodnotě přes 60 milionů korun se nyní bude zabývat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v Brně.

„Úřad bude zjišťovat, zda jsme udělali při výběru nějakou chybu a to, zda odvolání neúspěšného žadatele je oprávněné. Samozřejmě se celý proces znovu zdrží,” lituje Tichovský.
Nejbližším termínem, pokud se Benešovu podaří pro dílo vybrat zhotovitele a jeho postup požehná i ÚOHS, ústřední orgán státní správy České republiky, bude leden až únor. Pak by se mohlo začít konečně vypouštět. Jenže situace se může s dalším neúspěšným žadatelem opakovat.
„Může se ale také stát, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže celou soutěž zruší a my budeme muset začít zcela od začátku,” dodal místostarosta.

Odbahňování má stát 60 milionů korun. Plných 90 procent uhradí dotace.