Sezonu promítání filmů pod širým nebem zahájí už dnes letní kino ve Vrchotových Janovicích. Na své si tu od 21 hodin přijdou příznivci Svěrákovských komedií při Vratných lahvých. Druhé a poslední letní kino na Benešovsku, provozované ve vlašimském zámeckém parku, načne letošní sezonu až příští týden, a to snímkem Spider – man 3.
„My jsme sice promítali první film, Vratné lahve, už 1. května, ale to ještě nebylo zahájení sezony. Ta se naplno rozběhne až ke konci měsíce. Dokud to nejedu denně, neříkáme tomu zahájení,“ řekl provozovatel vlašimského „letňáku“ Ladislav Jenšík.
Zatímco program janovického kina je narýsován až do září, příznivci kinematografie navštěvující vlašimské promítání si na srpnový program budou muset ještě počkat. „Červenec a srpen pojedeme dnes a denně, kompletní program jsme dokončili a zveřejníme jej příští týden,“ přislíbil Jenšík.
Letošní nabídka filmů přinese řadu skvělých filmů, mezi nimiž bude, podle odhadů provozovatelů, vévodit například pokračování Harryho Pottera, Smrtonosná past 4 nebo již zmíněné Vratné lahve.
Novinek v podobě zázemí kina se diváci dočkají ve Vrchotových Janovicích. „V kině máme nové, kvalitnější plátno. To předchozí bylo staré asi patnáct let,“ řekl zdejší provozovalel Jiří Mrázek. Vlašimský provozovatel pro letošní rok žádnou změnu nepřipravil. „Loni jsme opravili projekční plátno, jinak jsou všechny přístroje v pořádku. Jen bychom potřebovali upravit lavičky, ale to bude stát šílené peníze,“ dodal Jenšík.