Dny, kdy SIC působí v centru Dolních Břežan na Praze-západ, jsou sečteny. Jeho novou adresou bude od počátku července budova středočeského krajského úřadu ve Zborovské ulici na pražském Smíchově. Tam už se však nechystá stěhovat dosavadní ředitelka Rut Bízková. Ve funkci končí. Podle vlastních slov odchází v etapě, kdy se SIC stalo známým pro řadu lidí v regionu, našlo partnery ve firmách, školách, výzkumných organizacích i na radnicích. Za situace, kdy se podařilo sepsat, co je do roku 2030 třeba udělat, aby Středočeský kraj byl bohatým regionem spokojených lidí.

Odchod Bízkové, která je známá nejen někdejší činností ve vedení ministerstva životního prostředí, ale především čtyřletým působením na postu předsedkyně Technologické agentury České republiky, vyvolává polemiky mezi středočeskými politiky – přičemž zejména krajská opozice z řad ODS kritizuje, že současné vedení hejtmanství nedokáže udržet renomované odborníky pracující pro kraj. Občanští demokraté v minulosti poukazovali hlavně na odchod vedoucího odboru školství, mládeže a sportu krajského úřadu Radka Coufala. Rozruch vyvolala také třeba nečekaná rezignace ředitelky Středočeské centrály cestovního ruchu Nory Dolanské (známé z dřívějšího působení v čele Pražské informační služby, přeměněné v organizaci Prague City Tourism).

Sama Bízková uvádí, že „odchází za dalšími výzvami, které dnešní přelomová „digitální“ doba nese“. „Ve středních Čechách žijí skvělí lidé – a kraj má téměř neuvěřitelné možnosti rozvoje. Ráda jsem se podílela na jejich objevování a doufám, že se s řadou partnerů sejdu u jejich naplňování,“ napsala odcházející ředitelka na webu SIC.