Skupina třiceti českých studentů se tak v doprovodu dvou profesorek vypravila poznávat tento severský stát.
Během celého týdne pro ně hostitelská škola, Gymnázium Åbenrå, připravovala pestrý program: soutěžilo se ve stavbě špagetových věží, konal se sportovní turnaj ve florbalu, secvičovala se divadelní představení pohádek Hanse Christiana Andersena, na řadu přišlo i dramatické ztvárňování anglické písně London’s burning (Červená se line záře). Využití času po skončení aktivit organizovaných školou bylo individuální a záleželo na domluvě studenta s hostitelskou rodinou.
Součástí týdenního rozvrhu byl i celodenní výlet na západní pobřeží Jutského poloostrova. Všechny překvapila dvoukilometrová pláž na ostrůvku Rømø a velmi silný a prudký vítr, který zde od moře vál. Spoustu nových informací o Vikinzích se účastníci výměny dozvěděli při návštěvě starého města Ribe, v němž se mimo jiné nachází i monumentální katedrála. Poslední zastávka byla v Esbjergu, kde si všichni prohlédli podmořské akvárium zaměřené na faunu severských moří.
Při zpáteční cestě do České republiky se studenti ještě zastavili v Berlíně, kde mohli obdivovat například budovu Říšského sněmu, pozůstatky Berlínské zdi, zámek ze 17. století Charlottenburg nebo Brandenburskou bránu.
Letošní ročník česko-dánské výměny se podle zástupců obou škol, studentů i učitelů, velmi vydařil, a proto se plánuje, po několikaleté pauze, její opětovné obnovení.