Na Vánoce budou kapři zase o něco dražší než při loňských svátcích. Potvrdil to při sobotním výlovu největšího rybníka na Benešovsku, Podhrázského, obchodní manažer Rybářství Líšno, Petr Kožant.

„Cena kapra bude asi o málo vyšší, protože narostla také cela obilí, jímž ryby krmíme. Zrní tvoří zhruba třicet až čtyřicet procent kapří potravy," vysvětlil Kožant s tím, že do konečné prodejní ceny vánočních kaprů se promítnou i jiné náklady, jako je zvyšující se cena pohonných hmot nebo mzdy rybářů.

„Proto předpokládáme, že kilogram kapra bude stát kolem osmdesáti korun," odhadl Petr Kožant.

Výlov Podhrázského rybníka zvládl jeho majitel, Rybářství Líšno s partou asi třiceti lidí. Zkušení rybáři z nádrže s plochou přes padesát hektarů vylovili především kapry. Naháče i šupináče.

„Odvážíme je na zpracovnu na sádkách. Hladký kapr jde na export především do Německa. Pro tamní trh balíme celé, ale vykuchané ryby," připomněl Petr Kožant s tím, že šupinatého kapra si budou kupovat čeští zákazníci na právě Vánoce.

Kapr by měl stát podle obchodního manažera Rybářství Líšno Petra Kožanta kolem osmdesáti korun.

„Na pěti prodejních místech v Benešově si zákazníci koupí kapry o hmotnosti dva až tři a půl kilogramu," potvrdil Kožant.

Podhrázský rybník znovu vydal zhruba 550 metrických centrů ryb. To je běžný výlov, nic extrémního.

„Historicky nejvíc se z Podhrázského vylovilo tisíc metráků ryb," vzpomenul Kožant. „Běžně jsme však lovili sedm set padesát metráků. To však bylo před patnácti, dvaceti lety v době, kdy se mohlo intenzivně hnojit," připomněl ještě Petr Kožant.

Jenže Podhrázský rybník patří do chráněného území a proto nelze ke zvýšení výnosu používat takové prostředky, jako dříve.
Češi jedí málo sladkovodních ryb a ke zvýšení této nepříznivé bilance rozhodně nepřispějí ani letošní vánoční svátky a zvýšení ceny kaprů.
Ministerstvo zemědělství kvůli zvýšení spotřeby sladkovodních ryb dokonce zaplatí 60 milionů korun za propagační kampaň.

V Česku totiž jen málokdo ví, že české ryby mají velmi kvalitní zdravotně nezávadné maso obsahující lehce stravitelné bílkoviny a zdraví prospěšné rybí tuky.

Možná i kvůli tomuto nevědomí Češi za rok v průměru spotřebují jen jeden jediný kilogram sladkovodních ryb. Průměrný Evropan sní za rok dokonce 11 kilogramů ryb. Češi ke svému kilogramu sladkovodních ryb přidávají ještě 4,5 kilogramu ryb mořských.