Zatímco tam, kde běžně korzuje většina lidí na náměstí, tedy na chodníku přilehlém k obchodům, bylo možné počítat pěší na prstech ruky, mezi stánky na místě vzdálením jen několik metrů, byla hlava na hlavě. Všechny tam přilákala možnost zakoupit čerstvé produkty českého venkova.

„Řezník na přípravě zabijačkových dobrot pracoval ve čtvrtek a v pátek," popsal Karel Šindelář, na trhu prodejce tlačenek, jitrnic a jelítek a také známý benešovský restauratér. „Loni jsme už v devět hodin měli vyprodanou černou zabijačkovou polévku, proto jsme se tentokrát lépe zásobili," uvedl Karel Šindelář.

A polévka plná krup šla na dračku i tentokrát. Pro fajnšmekry, kteří chuť na jitrnice a jelita nemohli už vydržet, nabízel prodejce přímo na náměstí opečení vepřových specialit a jejich okamžitou konzumaci.

K tomu všem hrála kapela Český šraml Jana Slabého. Její bubeník Petr Pilát si sice v sobotu mohl přispat, ale na akci, která začala už v osm ráno, přišel včas.
„Žádný problém se vstáváním jsem neměl. Spát jsem v pátek totiž ani nešel," přiznal se smíchem mladý muzikant.

Český šraml pak hrál a zpíval tak, jak mu vlastní, tedy české lidovky.

„Sestavili jsme kapelu tak aby vyhovovala právě českým lidovkám," vysvětlil kapelník Jan Slabý, jinak houslista a jeden ze zpěváků. „Právě proto máme kontrabas, heligonku, housle, trumpetu a bicí," doplnil Slabý s tím, že muzika jeho kapely patří právě k farmářským trhům, a proto přijala pozvání pořadatelů.

A ti byli znovu z benešovského Kulturního a informačního centra (KIC) a jak už řečeno, směrovali farmářský trh k zabíjačce.

„Původní myšlenkou byla snaha veřejnosti na náměstí přiblížit celou zabíjačku, ale z hygienických důvodů jsme to nakonec uskutečnit nemohli," zalitoval ředitel KIC Benešov Stanislav Dvořák s tím, že zabíjačku si návštěvníci trhu užijí alespoň částečně.

Kromě typických vepřových výrobků si ale zákazníci mohli zakoupit i uzeniny, zeleninu, pekařské výrobky, med, pivo či víno a ještě také stromky a keře k zasazení. Na Masarykově náměstí se o výdělek různě úspěšně pokoušela zhruba třicítka trhovců.

„Trh to nebyl letos poslední," upozornil ředitel KIC Benešov Stanislav Dvořák. „Ten opravdu poslední se bude konat v sobotu 30. listopadu. A protože to už bude těsně před prvním adventem, bude směrovaný právě k němu a Vánocům," dodal ředitel KIC.