Zkušení manažeři, kteří obstáli v minulých krizích, jsou připraveni doporučit, co dělat i nedělat – a co změnit, aby šéfové udrželi jak své podnikání, tak zaměstnanost. Poradí na dálku: v úterý 31. března SIC spouští sérii internetových seminářů.

Kurzy toho, jak úspěšně provést svůj podnik koronavirovým – a především a postkoronavirovým obdobím. O čem bude řeč, Deníku za SIC upřesnila Mirka Kremrová: k tématům patří pokles poptávky, nedostatek financí na provoz firmy, krizová komunikace i motivace zaměstnanců. „Zkušení experti a mentoři poradí, jak čelit ekonomickým následkům koronaviru,“ konstatovala Kremrová.

Poznatky zkušených a úspěšných

Že se semináře rozjíždějí právě v nynější nejisté době, není náhoda. Alespoň to plyne ze slov Business development manažera SIC Pavla Jovanoviče, který sám současnost označil za turbulentní a nevypočitatelnou. „Reakce manažerů a majitelů v příštích týdnech budou rozhodující pro další směřování jejich společností,“ připomněl Jovanovič, že při zvládání nastupující krize není čas otálet.

Je třeba konat – a současně vědět, co dělat. „Nejdůležitější bude minimalizovat škody a připravit firmy na období po ukončení ochranných opatření a oživení ekonomiky,“ připomněl Jovanovič. Právě jemu se zájemci o účast v internetových seminářích mohou hlásit, a to prostřednictvím e-mailové adresy jovanovic@s-ic.cz.

S experty, kteří dokážou poradit, jak s firmou úspěšně proplouvat obdobím bouří, přitom inovační centrum spolupracuje dlouhodobě. V rámci programu SIC Platinn (PLATform for INNovation) nabízí i v klidnějších časech šéfům menších středočeských firem, kteří jsou zvědaví na zkušenosti jiných a chtějí si nechat poradit, pomoc expertů a mentorů, za něž hovoří jejich dřívější výsledky. Ať už řešení svízelné situace zvládli ve vlastní firmě, nebo jako krizoví manažeři pracovali pro klienty.

„Účastníci on-line seminářů budou mít jedinečnou možnost tyto zkušenosti sdílet – a získat okamžitou zpětnou vazbu. V další fázi jim SIC může zprostředkovat individuální pomoc konkrétního experta,“ slibuje Kremrová.

Nakopnout ekonomiku investicemi

Středočeské inovační centrum již nyní nabízí firmám v kraji konkrétní pomoc v souvislosti s koronavirem. Řadu aktivit chystá také například krajská hospodářská komora. Kraj podle slov hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové i radního Martina Draxlera (oba ANO), k jehož kompetencím patří i regionální rozvoj, vyvine úsilí ve spojení se státem a bude hledat i vlastní možnosti pomoci – přičemž podle hejtmančiných slov mohou ekonomiku v regionu po pandemii „nakopnout“ krajské investice.

Otázky, na které přijdou odpovědi

Středočeské inovační centrum udělalo rychlý průzkum, na které otázky by majitelé a ředitelé menších forem v kraji chtěli znát odpovědi v souvislosti s nynější koronavirovou krizí. Výsledkem jsou následující témata internetových seminářů:

- Krizový management a komunikace k zaměstnancům (31. března)

- Leadership – rozhodování a řízení firmy v době krize (datum bude upřesněno)

- Zaměření dalších seminářů: financování chodu firmy, obchod a pokles poptávky, marketing a PR (konkrétní témata budou dále upřesněna, stejně tak i termíny)

Zdroj: Středočeské inovační centrum

Online reportáž

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník