Do nové sezóny vstoupí mužstvo ledního hokeje s trochu upraveným názvem. Z původního HC VHS Vodní Lvi Benešov mizí zkratka benešovské vodohospodářské společnosti.

„Majitel klubu a současně ředitel VHS Antonín Stibůrek, který stál ve vedení hokeje pětadvacet let, odešel do důchodu. Firma se potom rozhodla, že už nebude naším generálním sponzorem,“ popsal situaci Jan Vobecký, předseda HC Vodní Lvi Benešov.

„Podpora klubu ze strany VHS neustává, jen bude v menším rozsahu,“ potvrdil Stibůrek, který aktuálně pracuje jako poradce generálního ředitele společnosti, pod kterou VHS patří.

Klub se tak dostal do svízelné situace. Musí hledat prostředky na zabezpečení průběhu soutěže jinde. „Zatím máme pokrytou třetinu sezóny,“ uvedl Vobecký s tím, že byla založena dvě občanská sdružení, která shání sponzory.

Zatím to tedy vypadá, že se Vodní Lvi zániku bát nemusí. „Druholigový hokej v Benešově pokračovat bude, likvidace mu nehrozí,“ ubezpečuje Vobecký. Klub zaplatil startovné do druhé ligy mužů i juniorů, už je i rozlosován.

Vedení kvůli situaci, kterou klub prochází, také plánuje mírně navýšit vstupné. „Nebude to nijak drastické. Cena se zvedne o deset korun,“ informoval Vobecký a přiznal, že jde o nezanedbatelný zdroj příjmů. Pro jednoho fanouška je to podle něj přijatelné zdražení a v celkovém součtu to pokryje třeba náklady na zaplacení rozhodčího. „Fanoušci, choďte co nejvíce,“ vyzývá kapitán mužstva Michal Kaňka.

Předseda Vobecký vyzdvihuje i chování a přístup hráčů samotných. „Přistoupili na snížení odměn, hrají za méně,“ uvedl. I přes to se ale žádný velký odchod nekoná. „Někteří odchází, ale ne kvůli penězům,“ tvrdí Vobecký.

Cíle si hokejisté pro letošní sezónu nevytyčili nijak vysoké. „Chceme i dál hrát kvalitní hokej a postoupit do play off,“ uzavírá kapitán Kaňka.

TOMÁŠ MACHÁČEK