ČSOB za uplynulých 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojí do rozhodování veřejnost.

Tři uchazeče o divokou kartu veřejnosti budeme postupně představovat na stránkách Deníku „V dnešní nelehké době, je více než kdykoliv předtím důležité pomáhat přímo lidem a komunitám po celé republice. Věřím, že díky naší podpoře pomůžeme pomoci místním organizacím a spolkům překonat složitou ekonomickou situaci, říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Mladí včelaři

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořená celá řada zajímavých projektů od nákupu potřebného vybavení, přes projekty pro zlepšení důstojného života ve stáří až po vzdělávací programy pro děti. Právě jedním z takových projektů je druhý představený ve Středočeském kraji.

Uchazečem o divokou kartu je spolek VČELÍ STRÁŽ z.s., který vychovává děti ve Středočeském kraji v oblasti ochrany životního prostředí pomocí chovu včel a péči o hmyzí opylovatele.

„Projekt se snaží pomoci svému kroužku mladých včelaříků v Rakovníku, kteří pro svoji činnost potřebují klubovnu, kterou si musí pronajímat. Včely medonosné i ostatní hmyzí opylovatelé jsou pro zajištění potravy pro lidi i pro biodiverzitu nepostradatelné. Je třeba si vážit každého dítěte, které se této činnosti věnuje, “ říká Jiří Cafourek ze spolu Včelí stráž.

Děti ze Středočeského kraje díky příspěvku získají finanční prostředky nejen na roční pronájem klubovny, ale i budou složit k nákupu včelařských potřeb a studijních materiálů.

Každý hlas se počítá
O tom, kdo získá divokou kartu, se rozhoduje právě teď na webu www.csobpomaharegionum.cz. Hlasovat pro projekt, který je ze tří nabízených nejzajímavější, je možné až do 20. května.  

Z hlasování vzejde vítěz, který se spolu s dalšími třemi projekty v každém kraji pokusí získat co možná největší finanční pomoc. Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí podle toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Banka do každého regionu pošle 150 000 Kč.

Veřejnost bude moc projekty finančně podpořit od 2. června až do 3. července. A už 8. července budou známí ti nejúspěšnější. 

V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč. Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 Kč.