A přejmenoval ji na Kavalierglass.

„Od té doby české sklářství vzkvétá," uvedla ve čtvrtek 25. června při prvním Press tripu v Sázavě Olga Gronychová PR manažerka společnosti Kavalierglass s tím, že současné období, je o mnoho radostnější, protože skláři v Sázavě mají práce nad hlavu. „A to nás těší," řekla.

Že to tak je, dokládá například počet jejích zaměstnanců. Těch pracovalo před nastolením nové cesty 820, zatímco v současnosti výrobky pro domácnosti, laboratoře i potravinářské, farmaceutické či chemické provozy vytváří 1750 lidí.

Navíc, a to je celosvětové unikum, všechno zboží, vyráběné z borosilikátového skla od roku 1960 pod značkou Simax, ale nejen z něj, vzniká doslova pod jednou, sázavskou střechou.

Na Benešovsku je Kavalierglass významným zaměstnavatelem a kromě pracovníků v Sázavě dává obživu také lidem ve své pobočce ve Voticích. Tam vznikají formy potřebné pro vytvarování „živého" skla a kovové doplňky.

Kromě votické pobočky patří do skupiny Kavalierglass také výrobce papírových obalů v Bělé pod Bezdězem a továrna v Polici nad Metují, která pro sázavské sklo vytváří podobně, jako votická továrna formy a navíc i plastové doplňky.

Press trip akciové společnosti Kavalierglass se konal při příležitosti udělení ocenění Výrobce roku v rámci Czech Grand design a to za kolekci designových svítidel Laboratory Lights.

Sázavská firma vyrábí každý rok 40 milionu kusů výrobků z foukaného i lisovaného skla a to až do váhy 27 kilogramů. Unikátní technologií ale zvládá i výrobu skleněných tyčí a trubek až do průměru 250 milimetrů. Šestadevadesát procent výrobků zhotovují stroje, čtyři procenta pak vznikají ručně a jsou mezi nimi i foukané nádoby o objemu 200 litrů. Kavalierglass je také největším evropským výrobcem borosilikátového skla.

Kolekci svítidel Laboratory Lights z dílny Kavalierglass uvidí od 1. července také návštěvníci českého pavilonu při světové výstavě Expo 2015 v italském Miláně.