Rodiče už nebudou muset mít obavy, že se jejich dítě nedostane do mateřské školy. Krátce před kolaudací je přístavba dvou nových tříd. Ta navýší kapacitu mateřinky o zhruba 56 míst, která by měla pokrýt žádosti zájemců o přijetí svých capartů do školského zařízení.
Důvodem rekonstrukce mateřské školy byl narůstající počet dětí. Stávající kapacita školky měla 74 míst a již delší dobu nevyhovovala.
“Podpora výstavby s sebou přinesla větší počet nově narozených dětí. Každý rok bylo při zápisu odmítnuto kolem třiceti dětí a jejich rodiče se je snažili umístit v mateřských školách v sousedství. Bohužel to často znamenalo trvalé odcizení dětí z našeho města. Letošní zápis do mateřské školy ukázal, že děti z Bystřice a přilehlých osad jsou schopny samy naplnit navýšenou kapacitu,“ uvádí bystřický starosta Daniel Štěpánek. Zároveň připomněl, že navýšení kapacity školky s sebou nese i nové pracovní příležitosti. Do budoucna se počítá s dvěma novými učitelkami, dále bude zapotřebí uklízečka a kuchařka.
Přístavba zahrnuje dvě nové třídy s kompletním vybavením pro nově příchozí děti. Patrová stavba tvoří se stávající budovou jednotný celek. Obě části jsou propojeny chodbou v úrovni přízemí i prvního patra. V obou patrech se nachází přípravna jídel, jídelna, úložna lehátek, toalety pro zaměstnance i děti, herna, šatna, umývárna a úklidová komora.
Rekonstrukce školky trvala deset měsíců a rozpočet celé akce přesáhl 11, 5 milionů korun. „Velkou část ceny jsme uhradili ze svého rozpočtu. Přes milion korun nám přispělo systémovou dotací ministerstvo financí,“ dodal starosta.
Ke slavnostnímu otevření přístavby s možností návštěvy pro širokou veřejnost dojde se zahájením nového školního roku.