„Na staveništi je už osm part a ty pracují ostošest. Práce se proto hnuly," připomněl místostarosta Benešova Roman Tichovský, který je na radnici zodpovědný za investice a pravidelně se společně s dalšími členy nejužšího vedení města zúčastňuje pravidelných kontrolních dnů.

„Věřím, že se podaří stáhnout zdržení a že v září bude podle plánů, hotovo," uvedl místostarosta. „Čtyřiadvacátého září by měly být v zemi položené všechny roury," dodal Roman Tichovský.

Ještě před měsícem měla firma zhruba jen čtyři kilometry hotového vodovodu s průměrem 500 milimetrů. Do splnění smlouvy jí zbývalo celých 13 kilometrů. O kolik metrů či kilometrů dílo zase poskočilo, ale není jasné.

I po zmiňovaném termínu ale ulice, kudy vodovod vede, zůstanou rozkopané. Dělníci budou mít ještě celý měsíc na to, aby jednotlivé úseky propojili.

„Komunikace po sobě budou dělníci dávat do stavu, který umožní provoz a zamezí uzavírce. Povrch komunikace ale zatím dělat nebudou, protože nejprve musí dojít ke tlakové zkoušce těsnosti vodovodu," připomněl místostarosta.

Práce se právě vzhledem k nasazení jednotlivých skupin odehrávají na více místech. jedna z part kutá v ulici Ke stadionu a další v současné době se už ulicí Karolína Světlé blíží do Rubešovy. Právě nad touto ulicí bude vodovod překonávat ulici Červené Vršky, tedy hlavní tah od Prahy na Vlašim. Právě proto je jasné, že uzavření této důležité komunikace přinese další komplikace v dopravě.