Na dvoře barokního statku Hřebčína Favory zhlédla první stovka dětských diváků loutkový muzikál v provedení pražského souboru Divadelní lázně. Právě malí diváci pomohli krásné princezně Květě a strašně strašidelnému skřetovi Bořivojovi k jejich protějškům – princi a ježibabě. Spokojení byli nakonec všichni – diváci, herci i pořadatelé.
„Na všechny letní páteční podvečery jsme pro dětské publikum připravili celou škálu pohádek. Chceme léto zpestřit všem dětem z okolí hřebčína. Srdečně je všechny zveme nejen na koníčky, ale od letoška i na divadlo.V budoucnu bychom k nám chtěli přilákat i dospělé milovníky divadla a také filmu. Letos jsme začali představeními pro děti,“ prozradila kousek svých plánů ředitelka Hřebčína Favory Romana Krausová.
Spokojeni byli i herci. „Hrálo se nám tady skvěle. Statek je nádherný a pro divadlo pod širým nebem přímo stvořený,“ pochvaloval si Patrik Vojtíšek. „Určitě přijedeme v srpnu znovu, zvlášť když se tady dá v případě špatného počasí hrát v prostorném špejcharu kousek od kladrubských běloušů,“ přitakala mu jeho herecká partnerka Perla Kotmelová.
Divadelní lázně vystřídá v Benicích už v pátek úderem šesté hodiny večerní Divadlo Rolnička s Medvědími pohádkami. Za týden ve stejném čase na statek zavítá Karel Zima a spol. s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým. Poslední červencový pátek sehraje Kouzelnou baterku soubor Listování.