VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úspěch? To jsou přátelé

BENEŠOV - V seriálu zaměřeném na podnikání na Benešovsku představujeme nyní jeho první díl. Dvakrát 12 otázek tentokrát dostal Vladimír Kravjanský z Benešova.

6.4.2007
SDÍLEJ:

Vladimír Karavjanský, šéf OHK Benešov.Foto: Zdeněk Kellner

Kdo nebo co nejvíc škodí podnikatelům?

Lidé, kteří si myslí, že slovo podnikatel je synonymem pro všechno špatné a nepřipustí myšlenku že historicky prosperita národů byla vždy vázána na možnosti jednotlivce - podnikatele.


Jste vědma. Jaká je budoucnost drobného podnikání?


Jako sex, dobrá.


Kdybyste měl tu moc, co byste hned změnil ve prospěch drobného podnikání?


Méně byrokracie, je totiž zcela neproduktivní a změnu ve školství. Tam by měli učit specialisté z daného oboru, kteří mohou lépe připravit novou generaci k novým výzvám budoucnosti.


Dá se v Česku podnikat s korunou v kapse?


Velice těžce, ale znám případy, kdy se začalo jen s úvěrem.


Co bylo hlavním motivem, proč jste začal podnikat?


Nikdy jsem nechtěl být zátěží pro nikoho anebo být závislý na někom. Po letech jsem zjistil, že jsem se stal součástí jakéhosi systému kdekoliv na světě, kde právě jsem, a dělá mi to radost.


Co děláte pro to, abyste získal a udržel dobrého zaměstnance?


V základě být férový a říkat pravdu. U někoho pochvala dělá divy, u jiného jemné nakopnutí… a samozřejmě kombinace peněz, volného času a možnosti přizpůsobení se jeden druhému.


Prověřujete své zaměstnance? Jak?


Ne. Konverzace stačí.


Jaký formulář byste nejraději vymazal z těch povinných?


Je jich hodně. Setkal jsem se s formulářem „superlegalizace“. To už jednoduchá „legalizace nestačí? Některé formuláře jsou nezbytné, ale napadá mě utopistická myšlenka vyplnění jenom jednoho formuláře, který je posléze použit u všech úřadů a ministerstev, které se o tento formulář podělí.


Kdybyste měl charakterizovat dobrého podnikatele, jaké přídavné jméno vás napadne jako první?


Charismatický.


Úspěch. Co vás napadne při vyslovení tohoto slova?

Přátelé.


Kdyby vám někdo umožnil zahraniční stáž, kam byste se jel nejraději učit?


Do Severní Ameriky. Učí základy volného podnikání a nejdůležitější, nové psychologie pro vyvážený život. Měl jsem to štěstí celých 27 let a nepohrdal bych ani takovým znovunabitím svých baterií.


Jaký obor podnikání má podle vás největší šanci přežít a proč?

Jakýkoliv vývoj, servis industry, nové technologie, robotic, energetika a ekologie. Po minulém století a industriální revoluci se jeví nové a důležitější priority, jako například cestovní ruch, který je dle světových studií největším zaměstnavatelem s nejvyšším obratem na světě. A samozřejmě podnikání v základních životních potřebách - jídlo, oblečení, doprava a bydlení. Ale varování: Ne všichni, kteří podnikají v těchto odvětvích budou úspěšní, jestliže nejsou inovativní, chytří a nemají tu pokoru učit se z vlastních chyb. Moje moto: Jenom lidé, kteří udělají chybu a nezatají, ji by měli být odměněni, protože lidé, co nikdy chybu neudělali, také nikdy nic nového nezkusili.

Co vám udělá největší radost?


Vážně nevím, ono se to časem pořád mění.


Z čeho jste smutný?


Ne z lidí kteří nechápou, ale z lidí kteří nechtějí porozumět.

Kam byste jel na dovolenou?


Všude, kde jsem ještě nebyl a těch míst je ještě hodně!


Koho byste si s sebou vzal a proč?


To je otázka, na kterou určitě znáte odpověď. Přece hezkou spolucestující. A proč? Ta odpověď není pro denní tisk.


Jaké tři věci byste si vzal na pustý ostrov?


Každý z nás má v sobě nějakou formu pustého ostrova, kam nikoho anebo nic nebere, ale odpověď na realitu otázky - prut, ženu a zlatou rybku, která splní tři přání.


Jaká kniha patří mezi vaše oblíbené?


Celestine Prophecy.


Jaký film byste čtenářům doporučil?


Baraka.


Kdy jste byl naposledy v divadle?


Asi před rokem.


Oblíbené jídlo?


Humr z Nové Scotie.


Oblíbený nápoj?


Dobré víno a Metaxa, seven stars.


Máte den volna, co budete dělat?


Hrát golf, anebo nic.


Na jakou charitativní činnost jste přispěl?


Dárky pro dětský domov, proti rakovině a tašky dobrot pro bezdomovce, i když se těžko hledají hlavně na Vánoce, ale jsou to také lidé, jenom měli méně životního štěstí, než většina z nás.

Vladimír Kravjanský (54) se narodil v Bratislavě, po emigraci vystudoval Central Technical School v Torontě, má dceru Kristínu a syna Marka v Kanadě, tam má i rodiče, je rozvedený. Je učitel-lektor, podnikatel, manager a umělec,hrál v rodinném divadle, maloval obrazy a tvořil keramické objekty. Po studiu učil v torontských středních a specializovaných školách, postupně v „CTS“ Central Technical School, Sir J. A. McDonald collegiate, Wexford collegiate, Georgie Brown college a Leaside High school. V té době začal podnikat ve své vlastní a. s. Artas inc., otevřel si galerii vToronto Eaton Centru a malířské a keramické studio. Mezi tím se aktivně angažoval v rodinném divadle Black Box Theatre a účastnil se asi 450 představení v divadlech jako Theatre of the National Arts Center-Ottawa, St. Lawrence centre-Toronto a Theatre Arts Festival International-Wolfville. V Benešově byl spolumajitelem firmy Hydraulika Int., předseda představenstva firmy His Ben Cz, nyní vlastní firmu Benecor zabývající se účetnictvím, poradenstvím, propagací, obchodem nemovitostmi a investicemi. Je předsedou představenstva Okresní Hospodářské komory Benešov a v představenstvu Krajské Hospodářské komory Střední Čechy.

6.4.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Poštovní doručovatel 16 000 Kč

Doručovatelé listovních poštovních zásilek Doručovatel/ka listovní. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov, Jak bude vypadat váš pracovní den:, " Připravíte si obálky a balíčky tak, aby se Vám dobře roznášely., " Nezapomenete přibalit letáky a složenky., " Dojdete si k zákazníkům pro úsměv za včasné dodání., " Můžete klientům poradit, jak získat lepší služby nebo informovat o nabídkách, které jim usnadní život., " Doručovat budete pěšky nebo služebním automobilem., Hodíte se k nám, protože:, " jste aktivní a baví Vás procházky na čerstvém vzduchu, " si dokážete svou práci zorganizovat, " rád/a se setkáváte s lidmi, " máte minimálně výuční list, Proč pracovat právě u nás?, " Jsme sehraný tým - vše potřebné Vás naučíme., " Díky 37,5 hodinové pracovní době, ranní směně a volným víkendům Vám zbyde čas i pro Vás., " Volno si užijete i o 5týdenní dovolené., " Máme pro Vás i další benefity (stravenky v hodnotě 70 Kč, ubytování ve firemních rekreačních zařízeních, příspěvky na dovolenou a dětské tábory, volno pro rodiče, aj.)., " Dostanete od nás pracovní smlouvu na dobu určitou 1 rok, s možností prodloužení na neurčito, " Spolupracovat můžeme i formou brigády., , První kontakt telefonicky 8-15 hodin pondělí až pátek. Pracoviště: Česká pošta s.p. depo, Pod Lihovarem, č.p. 2348, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Lenka Barková, +420 730 583 025.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 120 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech uklízečka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov, První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Mátra transport a.s., Erbenova, č.p. 134, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Martina Syslová, .

Výroba - Formíři a jádraři ve slévárnách Formíři a jádraři 13 500 Kč

Formíři a jádraři ve slévárnách Formíři a jádraři ve slévárnách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Pracoviště Týnec, Formíř: příprava očištění a připevnění modelového zařízení a formovacími kolíky na stroj složení vrchní části formy a spojení obou částí formy C sponou nebo prostředkem. Jádrař/ka: příprava jaderníku( kontrola stavu, čistoty a kompletace), kontrola apretace a uskladnění jádra na přepravní plošinu, manipulace s předměty do 15 kg. Žádáme osoby s VTR., První kontakt úterý nebo čtvrtek 10,00 - 13,00 hodin v kanceláři společnosti Sokolovská 902/240, Praha9 - Libeň. Pracoviště: Asako group s.r.o. - týnec, Ing. Fr. Janečka, č.p. 147, 257 41 Týnec nad Sázavou. Informace: Krzysztof Antczak, .

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 15 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Uklízeč/ka v ubytovacím zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Tvoršovice, Úklid hotelových pokojů a společenský prostorů. První kontakt e-mailem.. Pracoviště: Golf konopiště a.s., 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Milan Sojka/ MUDr. Stanislav Beran, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sokolské „Nazdar!“ se neslo třetí červnovou sobotu Voticemi na Benešovsku. Sokolská župa Blanická uspořádala krajský slet.
4

Sokolská generálka na Prahu ve Voticích

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Audit ve středočeské správě silnic zůstává horkým bramborem

Střední Čechy – Konce zatím neberou tahanice středočeských zastupitelů kolem hospodaření krajské správy a údržby silnic. Aktuální téma polemik se od samotného nakládání s penězi a zadávání zakázek přesunulo k auditu, který kraj nechal provést v této své příspěvkové organizaci, objednávající budování silnic druhé a třetí třídy, jejich opravy i údržbu. Přesněji: ke zprávě auditorů, kterou dostali zastupitelé k dispozici.

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Vlašim zahájila bez tria Tusjak, Vodháněl a Řehák

Vlašim – Ve fotbalovém areálu v Kácově zahájili tento týden fotbalisté Vlašimi první tréninkovou jednotkou letního přípravného období. Na prvním tréninku se realizačnímu týmu hlásilo i několik nových tváří. Zatím se však jedná o hráče na zkoušku.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT