Potvrdil to při tiskové konferenci starosta města Jaroslav Hlavnička. Ten také připomněl, že případ po ukončení předešlé nájemní smlouvy a výběrovém řízení, které nakonec město zrušilo a ponechalo bar v nájmu původnímu nájemci, prošel kvůli žalobě odmítnutého uchazeče, soudním sporem. Okresní soud dal za pravdu žalované straně, tedy městu Benešovu. Aby se město dostalo dál, potřebuje právě odpovědi na úvodní otázky.

„Pak budeme vědět, kolik ještě zbývá k odbydlení vložených investic a podle toho se zařídíme," řekl starosta.

Kauza baru Zelený strom může mít dvojí pokračování. Pokud si současný nájemník svou investici ještě nevybral, nechá ho radnice využívat prostor nejen podle současné smlouvy, ale nejspíš s ním ještě uzavře novou dohodu o pronájmu místa. Po jejím skončení by už nájemník neměl oprávnění žádat po městu kompenzaci za vložené investice.

Pokud si už ale svou investici současný nájemník vybral díky dříve sníženému nájmu, které je v současné době na takové výši, jíž určil poslední, před soudem propíraný konkurz, skončí s ním město nájemní smlouvu podle současné písemné dohody.

Jak dlouho bude v platnosti, nikdo z radnice nepotvrdil. Obvyklé však v Benešově je, že podobná ujednání mají platnost mandátu zastupitelstva, tedy nejvýše čtyři roky.

Pak by město vypsalo další, nové výběrové řízení na využití zmiňovaných komerčních prostor na Malém náměstí.

„Vítězem výběrového řízení se pak stane ten, kdo dá nejvyšší nabídku," potvrdil starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.

O tom, že by město se současným nájemcem rozvázalo smlouvu o užívání baru Zelený strom předčasně, vedení radnice neuvažuje. Pokud by to bylo navíc před oním odbydlením, pak by Benešov nájemníkovi ještě musel investiční rozdíl doplatit.

„A to nechceme," řekl starosta Benešova Jaroslav Hlavnička a potvrdil, že město získá přesný údaj o odbydlené částce do konce prvního čtvrtletí letošního roku.