Rozhodli o tom zastupitelé města, když neschválili změnu územního plánu. Tento důležitý dokument, podle něhož se sídla mohou dále rozrůstat a měnit, by rádo změnilo Ministerstvo vnitra, potažmo krajské ředitelství policie. To střelnici nyní využívá ke cvičným střelbám policistů z Benešovska a chtělo by ji využívat v ještě větší míře. Proto by ji také rádo rozšířilo. Bez změny v územním plánu to však nejde.

Střelnice zatím dál zůstává majetkem Ministerstva obrany. Usiluje o ni ale Ministerstvo vnitra. Ani v případě, že se změní vlastník střelnice, nebude moci se zařízením manipulovat v rozporu s platným povolením a územním plánem. Veškeré práce, které by tam případný nový vlastník chtěl provádět, by byly jen ty při údržbě zařízení.

„Policisté střelnici mohou využívat i nadále a to díky platnému povolení vydanému už v roce 1963," připomněl starosta Benešova Jaroslav Hlavnička s tím, že i nadále nic nebrání tomu, aby policisté na střelnici střelbu nacvičovali.

„Máme střelnici na Babě ve výpůjčce, tedy vlastně jakoby pronajatou," vysvětlil šéf benešovských policistů Pavel Havránek.

Policejní mluvčí Jakub Vinčálek pak potvrdil, že střílení policisté na Babě trénují od března do listopadu a to několikrát týdně.

„Kvůli hluku, který obtěžoval obyvatele Benešova, z rozhodnutí hygieniků už nemůžeme využívat střelnici na Kavčíně," dodal mluvčí.

Rozšiřování střelnice zamítli benešovští politici, když neodsouhlasili změnu územního plánu města. Změnu územního plánu zamítl Benešov zejména proto, že ochranné pásmo kolem současné střelnice zasahuje až k Dlouhému Poli a Červenému Dvoru.

„Ochranné pásmo je hodně veliké a dál už ho zvětšovat nechceme. Chceme, aby střelnice zůstala v takové velikosti, v jaké je nyní," uvedl místostarosta Benešova Roman Tichovský.

Jednání s policisty kvůli střelnici na Babě vedl starosta Benešov Jaroslav Hlavnička. Ten připomněl, že neodsouhlaseným návrhem na změnu územního plánu Benešov de facto deklaroval, že do budoucna střelnici na svém území nechce. „Ani toto rozhodnutí ale nic nemění na tom, že zařízení mohou i nadále využívat policisté v rámci platného stavebního povolení starého jednapadesát let," dodal starosta Benešova.