VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Benešov stojí o dokončení opravy hotelu v Konopišti

Benešov – Nejspíš až někdy 
v září bude znát vedení města Benešova výsledky rozhovorů Naděždy Goryczkové, generální ředitelky Národního památkového ústavu s jejími podřízenými. Šéfka NPÚ by 
s nimi měla mluvit o objektu 
s číslem popisným tři v areálu Konopiště.

28.7.2014
SDÍLEJ:

Objekt v Konopišti z něhož by mohl být hotel.Foto: Martina Křečková

Stavba, kterou mnozí lidé znají i díky zámecké cukrárně, proslula i jako sídlo vojenského cvičiště německy zvaného SS-Truppenübungsplatz Beneschau.

V současné době je objekt 
v rekonstrukci, ale více než se buduje, dílo stojí. A to zejména kvůli tomu, že k jejímu průběhu mají řadu připomínek památkáři.

Majitel nemovitosti, rodinná italsko – ruská společnost nejen přerušila práce, ale připomínky památkářů vnímá jako obstrukce. „Kvůli tomu hrozí, že společnost, která 
z objektu chce vybudovat hotel pro své klienty, od projektu odstoupí a odejde. A toho my se obáváme," řekl starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.

A právě to Benešov nechce dopustit. Situace zneklidňuje také místostarostu Tomáše Podholu. Ten přiznal, že nedokáže rozlišit, zda mezi majitelem objektu a památkáři stojí bariera vystavěná kvůli věcným připomínkám, tedy tem takříkajíc po právu, nebo z nějakých osobních antipatií.

Při jednání s generální ředitelkou NPÚ Naděždou Goryczkovou vystupoval Podhola z pozice místostarosty Benešov, ale zájem na vyřešení situace má i jako člen Spolku přátel Konopiště. Ten se i brigádami snaží celý zámecký areál uvést do dokonalého stavu a dlouhodobě rozestavěný dům k tomu nepřispívá.

„S generální ředitelkou jsem se sešel osobně," potvrdil místostarosta Benešova Tomáš Podhola.

Intervenci u generální ředitelky Národního památkového ústavu (NPÚ) Naděždy Goryczkové po níž by se stavební rekonstrukční práce hotelu italsko- ruské společnosti měly znovu rozeběhnout má za sebou místostarosta Benešova Tomáš Podhola. Podle něj šéfka NPÚ přislíbila, že problém, v případě, že je na straně památkářů, vyřeší. „Máme jako město zájem, aby se objekt dostal do stavu, který by nevzbuzoval pohoršení tisíců turistů, kteří tudy procházejí od hlavního parkoviště k zámku," vysvětlil Podhola. Snímek ze včerejška dokumentuje situaci objektu na hlavní promenádní cestě k zámku Konopiště.

Autor: Zdeněk Kellner

28.7.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Týnec byl produktivnější než Teplýšovice

I. A třída: Divišov - Vyšehořovice 0:2
4

Divišovská Jawa Vyšehořovice nepřejela

Na hradě Český Šternberk ožily historické postavy

Český Šternberk - Na vlastní oči se v doprovodu historických osobností z rodu Sternbergů seznámili zájemci s historií hradu Český Šternberk. V sobotu 21. října mohli přítomní navštívit komentovanou prohlídku, při které se potkali třeba s rodiči současných majitelů hradu nebo s Václavem ze Sternberga.

Děti pouštěly draky nad sázavským kopcem Skřivánek

Sázava - Sobotní slunečné odpoledne přímo vybízelo k účasti na Drakiádě v Sázavě, kterou pořádalo místní Rodinné Centrum Putti na kopci Skřivánek.

Votice potřetí za sebou doma prohrály

Votice – V 11. kole fotbalové I. A třídy ve skupině A nestačily Votice na umělé trávě na lídra tabulky z Hřebče, ale zápas se musel divákům líbit, když viděli řadu šancí.

Podnapilá žena obtěžovala sousedku v Jankově

Jankov - Podnapilá žena v Jankově se nedala odbýt a stále se snažila dostat do domu sousedky, která byla v tu dobu zamčená u sebe doma. Proto v sobotu 21. října kolem 17. hodiny vyjely do ulice Karlova složky integrovaného záchranného systému. Před samotným příjezdem na místě hlídkovala státní policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení