A když se pak, na začátku roku, změnilo vedení radnice, navrhlo, aby město nefunkční orgán dál v „v pohotovosti" neudržovalo.

„Zrušení výboru neznamená, že jsme jako koalice rezignovali na privatizaci bytů v Benešově," vysvětloval před zastupiteli i veřejností na schůzi zastupitelstva Benešova jeho starosta Petr Hostek.

Místo privatizačního výboru vedení města pro řešení stejné záležitosti navrhlo a zastupitelstvo pak i schválilo, vytvoření poradního sboru.
Zatímco výbor pro privatizaci tvořili zástupci všech politických stran zastoupených v nejvyšším orgánu města, zastupitelstvu, tedy VPM, ODS, TOP09, STAN, ČSSD, ANO a KSČM, poradní sbor je mnohem užším seskupením. Jeho členy jsou pouze to politici, kteří jsou součástí současné koalice nebo tuto koalici podporují. Tvoří ho Jaroslav Klusoň (ČSSD), Jiří Švadlena (ANO), Pavel Dvořák (TOP09) a Michal Budlovský (KSČM).

„Je zbytečné, aby prodej bytů projednával orgán charakteru výboru," vysvětloval vytvoření sboru starosta.

Právě poradní sbor by měl zaručit, že privatizace dostane do vínku pravidla podle představ nového vedení. Jaká?

„Rozumná a smysluplná," tvrdí starosta Petr Hostek. „Privatizace se současně nesmí dotknout sociálně slabších obyvatel, nesmí ohrozit princip možnosti sociálního startovacího bydlení v Benešově," připomněl Hostek.

Celý článek najdete v tištěné podobě Benešovského deníku s datem vydání 19. února 2016.