„S tak velkými akcemi ale pro letošek nepočítáme," potvrdil starosta Benešova Petr Hostek. „O to jich ale bude více," připomněl.

Nejspíš nejdůležitější investicí, kterou pro letošek, zatím jen navržený a ve středu 11. ledna schvalovaný rozpočet Benešova má, je celková rekonstrukce MŠ Úsměv na Spořilově II.

Práce v hodnotě téměř osmdesáti milionů korun sice ještě nezačaly, radnice spolu s dalšími mateřskými školami ve městě ale už hledá místo, kam během prací přemístí děti.

Do letošního rozpočtu zařadili jeho tvůrci také přestavbu Základní a praktické školy v Hodějovského ulici. Ta využívá vedle objektů v Hodějovského ulici také vilu zvanou Katuška. Jejímu majiteli, městu Benešovu, podle vyjádření starosty, tento objekt „padá na hlavu".

„Děti z Katušky budeme muset i v rámci inkluze přestěhovat do Hodějovského ulice," připomněl starosta Benešova Petr Hostek.
Akce by podle návrhu rozpočtu měla město přijít na 44 milionů korun.

I přes tento jasný záměr, o němž se na benešovské radnici hovoří už od roku 2011, zatím nikdo nerozhodl, co s Katuškou, vilou nechvalně proslulou za Protektorátu Čechy a Morava, jako sídlo benešovského gestapa, bude dál.

Peníze ale město investuje i do už rozpracovaných projektů. Jedním z největších je akce zimní stadion.