Jejich konstrukce je ve špatném technickém stavu. Není to však zatím stav havarijní, který by vylučoval jejich jakékoliv užívání.

„V Bedrči máme celkem pět takových mostů, které čeká oprava,“ připomněl místostarosta Benešova Roman Tichovský.

Všech pět konstrukcí ale Benešov najednou neopraví.

„Tři, které jsou nyní v nejhorším stavu, bychom na opravu chtěli letos připravit alespoň projekčně,“ přeje si místostarosta.

Z jeho vyjádření proto vyplývá, že letos se určitě opravovat nebude. Na pořízení projektové dokumentace letos Benešov uvolní z rozpočtu půl milionu korun.

Přitom Bedrčtí, podle místopředsedy tamního osadního výboru Pavla Kováře, o rekonstrukci mostů usilují už mnoho let. „V osadním výboru jsem už šest let a po celou tu dobu se o opravách mostů 
v Bedrči hovoří. Ale zatím stále jen hovoří,“ posteskl si Kovář.

Ještě nedávno by platné normy Benešovu přikazovaly vybudovat v Bedrči most, který by svými rozměry přesahoval možnosti místa a citelně by zasáhl do rozpočtu města. To už naštěstí neplatí.

Podle Kováře by rekonstruované mosty měly splňovat požadavky tamních lidí. Ti myslí i na nejhorší. V případě, že by přišla s potokem i povodeň, bylo by dobré, aby se naplavené kmeny či jiný materiál nezasekly na konstrukci mostu.

„Chtěli bychom, aby zábradlí mohli naši dobrovolní hasiči v takových případech sejmout a umožnit hladší průtok,“ vysvětlil Pavel Kovář.

Aby se mostovka ještě dříve, než ji Benešov nechá opravit nezhroutila do Benešovského potoka, omezují vjezd na konstrukci dopravní značky. Ty prakticky vylučují vjíždění nákladních vozidel.