VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

13.10.2016

Do benešovské nemocnice se veřejnost starou bránou už brzy nedostane

Benešov – Nemocnice Rudolfa a Stefanie bude mít vedle citlivě opraveného kamenného tarasu v Máchově ulici, další parádní část oplocení areálu. Vzniká rovněž v Máchově ulici a bude obdobné, postavené z velkých kamenů oddělených vymazanými spárami. Začíná u trafostanice u staré, původní nemocniční brány. Končí pak o nějakých dvacet metrů nížeji u soukromé kliniky. Hotové bude v listopadu.

12.10.2016

Krajské volby přinášejí i pro obyvatele Benešovska naději na zlepšení dopravy

Benešovsko – Doprava a vyřešení s ní souvisejících problémů obyvatel obcí a měst, měly jako hlavní téma předvolebních agitek všechny strany kandidující v centrální části Čech v krajských volbách. A jejich výsledky pak dávají naději, že se to nakonec podaří. K řešení dopravních potíží by pomohla také urychlená realizace alternativních komunikací a ne jen stálé lpění na dostavbě dálnice D3 z Prahy na jih Čech.

7.10.2016

Asistenta pedagoga zaplatí předškolákům 
v Ratměřicích Evropská unie

Ratměřice – Mateřská škola Ratměřice se rozhodla jako první školské zařízení v regionu čerpat prostředky z fondů Evropské unie na školního asistenta. Dotační peníze poslouží také na výměnu zkušeností mezi pedagogy z dalších dvou mateřských škol a na semináře zaměřené na další vzdělávání pedagogických pracovníků.

5.10.2016

Benešovští chovatelé opouštějí Rosův mlýn neradi, co bude dál, netuší

Benešov – I když starosta Benešova Petr Hostek ujišťuje, že nikdo z benešovské radnice nechce likvidovat spolkovou činnost ve městě a chce ji naopak ještě více rozvíjet, chovatelé drobného zvířectva, kteří se už třiatřicet let scházejí v Rosově mlýně, tomu příliš nevěří. Už proto, že město nařídilo chovatelům, aby Rosův mlýn, samotu u výpadovky z Benešova na Sázavu, opustili. Mají na to zhruba tři měsíce. Do konce roku mají místo uvést do původního stavu. Tedy bez různých přístaveb, které tam členové základní organizace ČSCH Benešov za mnoho let užívání postavili.

4.10.2016

OBRAZEM: Zahájení provozu nového CT v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie

Benešov - Nový, k pacientům výrazně šetrnější počítačový tomograf, začal sloužit v uterý 4. října 2016 veřejnosti v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov.

4.10.2016

Na zimním stadionu se budou potit nejen bruslaři, ale také naháči

Benešov – Smělé plány začal po svém nástupu do Městských sportovních zařízení Benešov realizovat jejich nový ředitel Petr Kotouč. Z útrob jednoho z největších a na údržbu a provoz také nejnáročnějších sportovišť ve městě, zimního stadionu, zmizely tuny materiálu, který by se hodil do skanzenu ve stylu osmdesátých let minulého století. Pokoje hotelu uvnitř stadionu, které mohly sloužit nejen návštěvníkům Benešova, ale především jako zázemí pro sportovní prázdninové kempy mládeže i dospělých, začínají procitat. Dostanou novou podlahovou krytinu, nábytek, ložní prádlo a dokonce i nová okna a dveře.

3.10.2016

Benešov vyčlenil 12 milionů na nákup opuštěné učňovské školy v centru města

Benešov – Další rozpočtové opatření, už třetí v letošním roce, schválili zastupitelé města. Proti nebyl ani finanční výbor. Důvod takové jednoty byl více než jasný.

30.9.2016

Tradiční průmysl v Česku skomírá. A uvolňuje místo montovnám

Část stojírenského holdingu Vítkovice, ČKD Praha DIZ, Kovosvit MAS, jeden z následovníků Škody Plzeň Pilsen Steel i výrobce letadel Let Kunovice. To je pět tradičních značek českého průmyslu, které v současnosti čelí existenční krizi. Možná tedy v přímém přenosu sledujeme závěr transformace české ekonomiky zahájený po listopadu 1989. Kdo se včas nepřizpůsobil novým poměrům nebo se dál jednostranně orientoval na východní trhy, dnes zápasí o přežití. Svou roli v ekonomice naopak posilují podniky se zahraničními majiteli, na které často pasuje hanlivý termín montovny.

30.9.2016

Na benešovském zimním stadionu už nezmrznou, ale také si nezakouří

Benešov – Poznali by současnou podobu zázemí benešovského zimního stadionu ti, kteří se tam ještě 
z kraje roku honili za „gumovým nesmyslem"? Pokud by při tom zavřeli oči, určitě. Podle typického odéru z vysychající propocené hokejové výstroje. Při vizuální prohlídce by si ale mysleli, že jsou někde jinde. Rozhodně ne v Benešově.

29.9.2016

Česko se stalo montovnou Evropy. Pět dopadů, které to na nás má

Na makroekonomických číslech něco nesedí. Česko vykazuje slušný růst ekonomiky, tažený hlavně průmyslovou výrobou a exportem. Navzdory tomu dál působíme v rámci Evropské unie jako chudí příbuzní s průměrným hrubým příjmem 27 tisíc korun, tedy v přepočtu 1000 eur. Od roku 2008 se nám nedaří dotahovat Německo ani Rakousko. Za slušnými makroekonomickými čísly se totiž skrývá problém na mikroúrovni. Příliš mnoho podniků v Česku plní roli pouhé montovny, zatímco lukrativní výzkum a vývoj i marketing a dodávku zákazníkovi zajišťují zahraniční mateřské koncerny.

28.9.2016

Starosta Benešova Petr Hostek nabídne MC Hvězdičce novou smlouvu

Benešov – Jako gentlemanskou označil starosta Benešova Petr Hostek nabídku vedení města Mateřskému centru Hvězdička. To platí v městském objektu na Malém náměstí, kde provozuje tělocvičnu s plochou 332 metry m2 za rok nájem 3323 korun. Přitom cenová mapa města stanoví jako základní tarif v této části Benešova 2400 korun za metr a rok. Desetikorunu nájmu si centrum vymohlo na vedení města už v roce 2014 kvůli poskytování sociální služby, takzvané Sanaci rodiny. Jenže tuhle službu už neposkytuje. Nabízí ale jiné sociální služby. Desetikorunu nájmu za metr má podle nyní platné smlouvy hradit město ještě řadu měsíců. Do dubna roku 2019.

26.9.2016

Kterak chce ministr Jurečka „odklonit" státní dříví

Stát chce omezit vývoz surového dřeva. Podpoří proto nové pily, kterým zajistí surovinu ze státních lesů. Dřevaři a jejich sdružení ale takový zásah do trhu, který zvýhodní novou konkurenci, svorně odmítají. Vědí, že argument o snížení exportu kulatiny je jen zástěrka a ve skutečnosti jde o pomoc pro pár vyvolených. Státní podpora se šije především pro obří pilu Labe Wood, kterou Rakušané plánují postavit ve Štětí.

22.9.2016

Benešovští politici: městu (ne)hrozí, že přijde o dotační miliony

Benešov – Hrozí Benešovu vracení celé nebo části dotace, kterou získal na akci s názvem Revitalizace biokoridoru Šiberna? To je otázka, kterou „nakousla" analýza hospodaření města. Po svém lednovém nástupu ji zadalo nové vedení Benešova z ČSSD a ANO. Někdejší místostarosta Benešova Roman Tichovský (ODS) odpovědný za investice města v době realizace uvedené akce, ale v tomto ohledu zůstává klidný. A to přes to, že podle závěrečné zprávy auditorů mělo dílo v hodnotě téměř 71 milionů korun, jehož nejdůležitější částí bylo odbahňování Konopišťského rybníka, několik závažných nedostatků.

22.9.2016

Z KIC, příspěvkové organizace města Benešova, se stala obchodní společnost

Benešov – Kulturní a informační centrum Benešov (KIC) se stává obchodní společností, chcete-li, společností s ručením omezeným. Rozhodl o tom v pondělí při své veřejné schůzi nejvyšší orgán města, benešovské zastupitelstvo.

21.9.2016

Zástupci turistického ruchu pod Blaníkem probrali zkušenosti

Podblanicko - Provozovatelé jednotlivých turistických cílů, zástupci obcí a regionálních producentů Podblanicka si dali dostaveníčko ve votickém bývalém klášteře sv. Františka z Asisi. Cílem setkání byla vzájemná výměna novinek a zkušeností na poli cestovního ruchu.

19.9.2016

Podnikatelský úspěch nezačíná založením firmy, ale touhou něco změnit

Benešovsko - Pro všechny nadšence s podnikatelským nápadem a touhou „dělat věci jinak" otevírá Středočeské inovační centrum (SIC) druhé kolo poradensko-vzdělávacího workshopu SIC LAB.

19.9.2016

Česká stopa v Africe: pivo

Kvašené nápoje se v Africe vyrábějí odpradávna. Spolu s Evropany však dorazila i sem moderní výroba piva. Vývozem pivovarnického know-how na kontinent proslulo i někdejší Československo. Nyní tento obor zažívá v Africe boom – stoupá obliba točeného piva.

19.9.2016

V benešovských restauracích se možná Free WC neprosadí

Benešov – Situaci, kdy při návštěvě cizího města potřebujete nutně na záchod, ale ten není žádný v dohledu, zná nejspíš každý. Například v Benešově je ryzí veřejný záchod jen jeden v objektu bývalé tržnice poblíž Obchodního domu Hvězda. Na toaletu si ale lze dojít i v poliklinice na Malém náměstí. A pak už pouze v některé z restaurací. Ovšem jejich provozovatelé to nevidí rádi. Tyhle peripetie by mohl i v Benešově pomoci vyřešit systém s názvem Free WC.

17.9.2016

Benešovské kulturní a informační centrum kupuje konopišťskou sudovou restauraci

Benešov – Sudová restaurace ležící v konopišťském zámeckém parku nedaleko amfiteátru, mění majitele. Usnesením rady města zařízení odkoupí za 30 tisíc korun od Marie Černé příspěvková organizace Kulturní a informační centrum Benešov. Právě KIC bude sudy dál využívat k obdobnému účelu.

15.9.2016

Benešov prověřil nájemní smlouvy, v některých objevil velké rozdíly

Benešov – Nejlépe se ve Středočeském kraji podniká v Benešově. Tohle tvrzení se opírá o dlouhodobý srovnávací výzkum týdeníku Ekonom. Ten sestavuje už osm let tabulky s názvem Město pro byznys. A právě tam Benešov sklízí jeden úspěch za druhým. Naposledy se stal vítězem v celkovém pořadí srovnávacího výzkumu v oblasti podnikatelského prostředí za rok 2015. S takovým hodnocením však nejspíš nemusí souhlasit někteří benešovští podnikatelé. Obzvlášť po té, co současné vedení města, které na radnici přišlo letos v lednu nyní oznámilo, že ne všechny nájemní smlouvy, jsou zcela košer. „Naše zjištění sice není v auditu, který je nyní přístupný na webu města, ale v podstatě z něj vychází," uvedla místostarostka Benešova Nataša Bruková.

15.9.2016

Zájem o zařazení školáků do DDM roste, volný čas tam tráví přes tisíc dětí

Benešov – Svůj všednodenní čas rozdělují mezi školu, kroužky a domov. A je jich stále více. O kom je řeč? O školácích z Benešova. Právě oni tráví čas mezi povinnou, v případě středoškoláků i nepovinnou školní docházkou a odchodem domů, k rodičům zábavou v Domě dětí a mládeže Benešov v Poštovní ulici. „V současnosti do našeho zařízení zřízeného městem Benešovem dochází na kroužky na třináct set dětí," potvrdila dlouholetá ředitelka Domu dětí a mládeže Benešov Milada Rýdlová. Aby se děti v DDM nenudily, otevřely letos pracovnice, až na údržbáře, jímž je školník z nedaleké školy, samé ženy, 84 kroužků. Jak oblíbené tyto zájmové kroužky jsou, potvrzují další čísla.

13.9.2016

Revitalizace benešovského Masarykova náměstí přinese možná také kácení lip

Benešov – Není to tak dávno, co se v Benešově uskutečnila takzvaná revitalizace městské zeleně. Ta s sebou logicky přinesla nejen prořezávání a kácení stromů a keřů, ale také poměrně ostrou nesouhlasnou reakci veřejnosti. Nejvíce lidé protestovali proti kácení stromů na Malém náměstí. Přitom nešlo o plošné mýcení. Odstraněn byl „jen" každý druhý strom z poměrně hustě vysázené aleje. Vzniklé mezery pak vnesly více světla do objektu polikliniky, což bylo základním důvodem zásahu.

9.9.2016

Scénář privatizace benešovských bytů navrhne komise odpovědná radě

Benešov – Jaká bude v Benešově další vlna privatizace městského bytového fondu? K odpovědi je potřeba připomenout některé okolnosti provázející benešovské politické dění od začátku roku. Když v lednu opozice ČSSD, ANO a KSČM za pomoci přeběhlíků z TOP 09 svrhla vedení města VPM, ODS a STAN, hodlali noví šéfové Benešova zúčtovat s rivaly s odůvodněním, že vítěz bere všechno.

9.9.2016

Šachy o bioelektrárnu u Pavlovic pokračují, investor zatím nezaplatil

Vlašim – Ani měsíc po veřejné debatě k posudku vlivu na životní prostředí záměru Bioelektrárny Vlašim není jasné oficiální stanovisko Krajského úřadu Středočeského kraje. Kraj se měl vyjádřit do 22. srpna, zatím tak však neučinil. Pokusy soukromého investora vybudovat u Pavlovic na Vlašimsku stanici na zpracování bioodpadů trvají už osm let. Strašák biostanice, kterého se místní z obav kvůli možnému zvýšení hluku, a zápachu obávají, však zůstává.

8.9.2016

Cenová válka se blíží. První dodavatelé chtějí od října zlevnit plyn

Vlna dlouho očekávaného zlevnění cen energií nejspíš dorazí za necelý měsíc. První dodavatelé přislíbili, že cenové nabídky pro domácnosti zatraktivní, i když konkrétní částky a procentuální poklesy zatím tají. Nadějněji než u elektřiny vypadá situace na trhu se zemním plynem, kde zlevnění ze strany RWE i Pražské plynárenské může donutit ke stejnému kroku i konkurenci.

8.9.2016

Fotbalový areál v Úročnici se do konce roku nejspíš stane součástí MSZ Benešov

Benešov – Jako velkorysý a hodně nadstandardní hodnotí přístup města před 1. lednem 2016 k jedné z jeho pěti částí, Úročnici, současné vedení Benešova. Podle bývalého starosty města Jaroslava Hlavničky se však při financování úročnického sportoviště nejednalo o žádnou levotu.

7.9.2016

Benešovská radnice uvažuje o prodeji či pronájmu zařízení na výrobu tepla

Benešov – Jeden z nejzásadnějších kroků své ještě ne roční mise na radnici, chystá její vedení z ČSSD a Ano 2011. Má jím být prodej či pronájem části Městských tepelných zařízení Benešov (MTZ), tedy městské firmy, společnosti s ručením omezeným, která zásobuje teplem a teplou vodou městské byty, ale také další zařízení nejen ve správě samotného Benešova. Chystaný krok, pokud se nakonec uskuteční, tak zasáhne do životů podstatné části obyvatel města. Jak, na to se názory různí. Vedení radnice tvrdí, že to cenu tepla pro obyvatele města sníží. Její oponenti pak, že se teplo zdraží.

7.9.2016

Ovál pro atlety postaví u zimního stadionu do dvou let a může být i modrožlutý

Benešov – Na klasický, pro oficiální atletické závody schválený, 400 metrů dlouhý ovál s umělým povrchem, se už nyní mohou těšit příznivci sportu.

5.9.2016

Kolik stojí státní propaganda? Nedozvíme se ani přes povinné zveřejňování smluv

Sto tisíc za zveřejnění jednoho článku. Skoro čtvrt milionu za videa dvou youtuberů a jejich hlášky na Facebooku. Cena 480 korun za dodání jedné VIP vstupenky na galavečer. I to je součást státní propagandy. Kolik nás jako daňové poplatníky stojí, bychom mohli vědět díky nové povinnosti státních úřadů a podniků zveřejňovat smlouvy v registru. Některé ovšem základní informace tají, byť tím porušují zákon.

3.9.2016

Benešovský zimní stadion se mění v moderní arénu

Benešov – Nové prostory pro hokejisty, více místa pro lékaře i pracovníka recepce a lepší, vlastně nové sprchy i sociální zařízení pro sportovce. Právě tak prozatím vypadá proměna chátrajícího zimního stadionu. Všude je vidět stavební ruch.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT