VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

19.11.2016

Sondy pod vlašimským zámkem napoví, jak po sesuvu postupovat při sanaci svahu

Vlašim – I když to tak na první pohled nemusí vypadat, sanace svahu, který s sebou při sesuvu před dvěma týdny strhl i část letního kina pod vlašimským zámkem, pokračuje. Bez ohledu na počasí. Kvůli ní do Vlašimi přijela ve středu vrtná souprava.

18.11.2016

Kvůli nedostatku vody se v týneckých osadách soutěží ve vrtání studní

Týnec nad Sázavou – Padesát tisíc korun jako spoluúčast domácností na výstavbě vodovodu, by měli zaplatit lidé z Pecerad, Zbořeného Kostelce, Podělus, Krusičanech Čakovic a Chrástu nad Sázavou. Hovořili o tom představitelé Týnce při schůzi v peceradské hospodě.

16.11.2016

Dotace na nové sady jen tak někdo nedostane

Honba za agrárními dotacemi vede do pekel. Jen výjimečně přináší ovoce, a to doslova. Nejen sadařům, ale i spotřebitelům. Díky evropským dotacím rostou česká jablka s pomocí menších dávek chemie, než by jinak ovocnáři do sadů cpali. Bez lákavé dotační podpory by se na šetrnější pěstování ovoce dalo jen pár nadšenců. Sólisté, kteří se z principu nechtějí nikde organizovat, mají ovšem smůlu. Kdo chce dotace, musí být členem profesního svazu. A to i když žádá o podporu na nový sad z českého rozpočtu.

14.11.2016

Trh práce v křeči. Dnešní nezaměstnané firmy nechtějí

Jaké je složení nezaměstnaných v Česku a kolik z nich má šanci nalézt práci? Na tyto otázky se snaží odpovědět ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) ve své analýze trhu práce. Závěry však nejsou zrovna příznivé. Nad úrovní přirozené míry nezaměstnanosti zbývá posledních 60 tisíc dostupných pracovníků, zatímco firmy a podnikatelé se marně snaží obsadit více než dvojnásobný počet volných míst.

7.11.2016

Sedmdesát osm procent podniků se cítí ohroženo digitálními startupy

Benešovsko - Podle v pondělí představeného nového průzkumu společnosti Dell Technologies se 78 procent podniků domnívá, že digitální startupy jsou nebo budou hrozbou pro jejich organizaci. Navíc téměř polovina (45 procent) dotazovaných globálních podniků se podle zjištěných výsledků obává, že je v příštích třech až pěti letech může převálcovat konkurence startupů zrozených v digitálním prostředí.

7.11.2016

Ředitel Posázaví Václav Pošmurný: Bez Čisté řeky by nevznikly další projekty

Týnec nad Sázavou – Ředitelem a zakladatelem obecně prospěšné společnosti Posázaví je Václav Pošmurný. Právě on odpověděl Benešovskému deníku při čtrnáctém Společenském večeru Posázaví na několik otázek.

6.11.2016

Jaký byl právě končící rok, hodnotilo Posázaví už počtrnácté

Týnec nad Sázavou – Velkoryse pojali pracovníci obecně prospěšné společnosti Posázaví svůj, už čtrnáctý společenský večer. Konal se, jak jinak, ve velkém sále Hotelu Týnec. Pozvanými hosty se zcela zaplnil v sobotu 5. listopadu večer.

5.11.2016

Benešovská radnice uvažuje o sloučení tří školních jídelen v jednu organizaci

Benešov - Efektivnější využití potenciálu školních jídelen a s ním i uspoření nákladů na provoz. Právě ty podle vedení města stojí za myšlenkou sloučení tří benešovských školních jídelen. Každá 
z nich je samostatnou ekonomickou jednotkou a každá má také svou ředitelku a účetní. Kromě nich samozřejmě i tým kuchařek.

4.11.2016

Benešov školu v Husově ulici asi nezíská, jiný zájemce za ni nabízí víc

Benešov – Jiným směrem, než si vytyčili lídři benešovské radnice, se prozatím ubírá nákup opuštěné školy v Husově ulici. V tuto chvíli to totiž vypadá, že místo Benešova školní objekty koupí soukromá osoba. A s tím na radnici i mezi benešovskou veřejností vyvstávají obavy, aby v objektu stojícím jen desítky metrů od gymnázia, základní školy a družiny, nevznikla další ubytovna v centru.

AKTUALIZUJEME
3.11.2016

FOTO a VIDEO: III. kladrubské neurorehabilitační interdisciplinární sympozium

Kladruby - Ve vyhlášeném Rehabilitačním ústavu Kladruby, hostí ve čtvrtek 3. a pátek 4. listopadu v pořadí třetí kladrubské neurorehabilitační interdisciplinární sympozium. V tělocvičně ústavu vznikly už první den konání sympozia expozice jednotlivých výrobců rehabilitačních a především robotických pomůcek. Při workshopu se tam prezentují jak firmy tuzemské, tak ty ze zahraničí. 

2.11.2016

O Městských tepelných zařízeních Benešov rozhodnou zastupitelé až v prosinci

Benešov – Cena tepla by měla být nižší, než je nyní. Právě s tímto argumentem vystoupil v pondělí 31. října před zastupiteli a veřejností starosta města Petr Hostek (ČSSD). Hovořil o tom v souvislosti s případným vstupem strategického partnera, který by do MTZ Benešov, s.r.o., výrobce a distributora tepla a teplé vody ve městě, měl přinést kapitál. Ten, v objemu 70 až 100 milionů korun, je potřeba na dokončení revitalizace celého topného systému města.

1.11.2016

Řidiči jsou odpovědnější, přezouvají auta na zimu včas

Benešovsko - Mnohem zodpovědněji se stavějí řidiči k povinnosti přezouvat z letních na zimní pneumatiky. Potvrdila to pracovnice benešovského pneuservisu BestDrive Kateřina Hrušková.

1.11.2016

Benešov se zbaví restaurace Nová myslivna v Konopišti, k mání je za 12 milionů

Benešov – O tom, že se město někdy v blízké budoucnosti bude chtít zbavit restaurace Nová myslivna 
v Konopišti, hovořilo vedení radnice zatím jen neoficiálně. Teď tahle, pro mnohé nová a možná i překvapující informace, zazněla z úst starosty Benešova poprvé, jako hotová věc.

31.10.2016

EET už za necelé dva měsíce. Jste připraveni?

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Elektronická evidence tržeb je stále více a více diskutovaným tématem s tím, jak se blíží termín jejího spuštění. Už 1. prosince 2016 se do systému evidence tržeb zapojí v první fázi zhruba padesát až šedesát tisíc podnikatelských subjektů z oblasti stravovacích a ubytovacích služeb.

29.10.2016

Špatně usínáte a v noci se budíte? Pomůže vám spánková laboratoř

Benešov – Špatně usínáte, v noci se budíte a ráno vstáváte unavenější, než když jste večer uléhali do postele? Tak právě pro vás budou bezpochyby hodně zajímavé následující informace.

28.10.2016

Svazek obcí Podblanicko po letech ukončí svou činnost

Vlašimsko - Po třinácti letech skončí svou činnost mikroregion Podblanicko. Vlašimské zastupitele o tom informoval při veřejném zasedání předseda mikroregionu a vlašimský starosta Luděk Jeništa. Spolupráce města Vlašimi a okolních sedmi obcí při zpracování místních programů obnovy venkova se jeví jako nadbytečná a bude postupně administrativně likvidována po dobu několika následujících měsíců. Vlašimští zastupitelé rozhodnutí ukončení činnosti svazku obcí jednohlasně schválili.

27.10.2016

V benešovských Táborských kasárnách možná vznikne víceúčelové sociální centrum

Benešov – O tom, co s vojskem opuštěnou hlavní budovou někdejších Táborských kasáren, hovoří představitelé majitele, města Benešova, už dlouho. Vlastně už od doby, kdy celý pětadvacetihektarový areál v hodnotě přes 200 milionů korun, s řadou objektů, převedla Armáda České republiky bezúplatně na město. To se stalo v roce 2007 i když na tom AČR začala pracovat o tři roky dříve.V nejnovějších úvahách současného vedení města by se z objektu pro mužstvo mohlo stát multifunkční sociální centrum.

26.10.2016

Rekonstrukce mostu přes Želivku se kvůli armatuře protáhne až do 18. prosince

Brzotice – Docela obyčejné ocelové dráty určené do předpjatého betonu. Právě ty se nečekaně postavily do cesty časového plánu mostařů i úředníkům Středočeského kraje při rekonstrukci důležité silniční stavby překlenující želivské údolí. „Předpínací dráty nosné konstrukce byly v kolizi s polohou nových odvodňovacích otvorů. Ty jsme proto museli vyvrtat jinde, mezi dráty," vysvětlil pro Český rozhlas důvod zádrhele v harmonogramu prací Vlastimil Schovajsa ze zhotovitelské firmy. A právě kvůli takové neočekávané situaci bude ukončení rekonstrukce mostu, na silnici číslo 150, opět posunuto.

25.10.2016

V benešovské nemocnici se pacienti léčí na nových polohovacích postelích

Benešov - První várku moderních, elektricky polohovatelných lůžek využívají pacienti z benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie. Zdravotnický ústav nové vybavení získal díky dotaci Středočeského kraje, svého akcionáře. 

25.10.2016

Jednání v nemocnici o klientech Zdravotní pojišťovny MV převrat nepřineslo

Benešov – Kdo očekával, že schůzka vedení Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR s lídry benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie, na téma poskytování zdravotní péče klientům ZP MV ČR přinese zvrat v nedávno nastolené praxi, musí být zklamán. Z jednání, které se odehrálo v pátek odpoledne, totiž pro klienty ZP MV nevzešlo nic nového. Potvrdilo jen to, že se pacienti nemocnice – klienti ZP MV ČR, už letos na řadu s plánovanou operací v Benešově nedostanou. A také to, že na ně přijde řada až po Novém roce 2017.

21.10.2016

Benešovské ANO chce Jaroslavu Pokornou Jermanovou udržet v radě města

Benešov – Pokud se první místopředsedkyně Sněmovny Jaroslava Pokorná Jermanová stane hejtmankou Středočeského kraje, odejde nejen z dolní komory parlamentu, ale, jak prohlásila pro ČTK už před volbami, vzdá se kvůli případnému střetu zájmů také funkce benešovské radní. Právě k tomu směřovaly v pátek 21. října při tiskové konferenci benešovské radnice dotazy na místostarostu města za hnutí ANO 2011 Jiřího Švadlenu. Své k tomu, o případném nástupci Pokorné Jermanové v radě, řekl také starosta Petr Hostek (ČSSD).

AKTUALIZOVÁNO
21.10.2016

Pivo do kelímku, párek na tácek. Budou hospody obcházet účtenky?

Pro ortodoxního pivaře je něco takového nemyslitelné: sedět v hospodě či na zahrádce a pít pivo z plastového kelímku. Se zavedením elektronické evidence tržeb (EET) se ale takové situace mohou množit.

20.10.2016

Petici proti otevření lomu u Lešan podepsalo na 800 lidí

Lešany – Šok před nedávnem zažili obyvatelé Lešan a jejich sousedé z Kamenného Přívozu, obce v okrese Praha – západ.Mezi těmito sídly chce soukromá firma GET otevřít na státem chráněném ložiskovém území nový kamenolom. Jeho dobývací prostor má výměru bezmála 20 hektarů s pomyslným středem na kopci Holé vršky. Ty jsou vzdálené jen zhruba půlkilometr od prvních domků lešanské osady Nová Ves. Holé vršky by těžbou zcela zmizely a tím by se nenávratně změnil tamní krajinný ráz. Příprava lámání granodioritu a křemenného dioritu, tedy pověstné posázavské žuly, jíž se někdy přezdívá i modrák, i těžba samotná, by pak okolí dalších dvacet let zásobovaly hlukem, zvýšeným dopravním zatížením a samozřejmě také prachem.

19.10.2016

Extrémně výhodný nájem tělocvičny v centru Benešova skončí Hvězdičce už letos

Benešov – Stejné podmínky podnikání pro všechny. Zní to sice hodně propagandisticky, ale v zásadě právě o to usiluje současné vedení města. To při nedávné prověrce starších nájemních smluv odhalilo anomálii, která se nemůže líbit dalším podnikatelům využívajícím nebytové prostory v majetku města. Ti totiž platí v souladu s radnicí vydanou cenovou mapou. Nájem je odstupňovaný s přihlédnutím ke vzdálenosti od centra. V něm je v centru doporučená cena 2400 Kč za metr a rok. Takové podmínky ale Hvězdička plnit nemusí. MC má totiž stále platnou smlouvu o pronájmu 332 metrů čtverečních v objektu někdejší restaurace Zelený strom na Malém náměstí. Provozuje tam tělocvičnu a platí za metr čtvereční a rok pouhých 10 korun českých.

18.10.2016

Pacienti jsou rukojmími sporu benešovské nemocnice se ZPMV o peníze

Benešov – Jste klientem Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR? Pokud váš zdravotní stav nevyžadoval akutní zákrok, máte smůlu. V benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie, ale také v některých jiných nemocnicích, letos už neuspějete. Právě s takovou zkušeností se na Benešovský deník obrátila klientka ZPMV, která se z nemocnice vrátila s nepořízenou. Dorazila tam po třech týdnech od objednání na vstupní vyšetření. S podobnou zkušeností se podle pracovnice benešovské pobočky ZPMV, na ni v pondělí 17. října obrátila o pomoc řada dalších klientů. „Před chvílí mi do ordinace přišel rozezlený pacient, který v nemocnici také nepořídil," uvedla v pondělí před polednem týnecká lékařka Alice Čečilová.

18.10.2016

Vlašimský seminář poradí lidem, jak ušetřit za teplo

Vlašim – Zajímají vás úspory energie a chcete dotaci na investice do vašeho bydlení? Chtěli byste se dozvědět více o změnách vytápění nebo zateplení?

15.10.2016

Den zdraví prožili Sázavští společně s lékaři a sestrami z benešovské nemocnice

Sázava – Na náměstí Voskovce a Wericha se v rámci celosvětových Dnů zdraví sešli obyvatelé města se zdravotníky z benešovské nemocnice. Ale nejen s nimi. Do města přijeli také policisté, studentky Střední zdravotnické školy v Benešově, pracovníci BESIPu a zdravotní pojišťovny. Velké množství návštěvníků, které i přes chladné počasí v úterý na náměstí přišlo, si mohlo užít spousty aktivit.

14.10.2016

Oslavu 145 let trati z Prahy do Vídně si mohou připomenout i v Čerčanech

Čerčany – Pohádky o mašinkách, Páni kluci, Železný dědek a mnoho dalších filmů s dopravní tématikou uvidí v sobotu 15. října návštěvníci čerčanského biografu. Ten pro ně od 10 do 18.30 promítne snímky v rámci Regionálního dne Pražské integrované dopravy.

14.10.2016

OBRAZEM: Pohádky dětem četli také profesionální hasiči z Benešova a Vlašimi

Benešovsko – V požárních stanicích ve Vlašimi a Benešově se na stovku dětí z vlašimské mateřinky Kolonka a benešovské Berušky sešla s profesionálními hasiči. Ti jim, stejně jako jejich kolegové po celé České republice, četli z Hasičských pohádek.

13.10.2016

Budoucí mistři cukráři, číšníci a kuchaři soutěžili ve vlašimském zámku

Vlašim - Celkově už podesáté se ve čtvrtek 13. října ve vlašimském zámku, v tamní SOŠ a SOU, sešlo 55 studentů z dvanácti specializovaných středních škol a učilišť nejen Středočeského kraje, aby soutěžili v gastronomickém klání o Pohár blanických rytířů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT