VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

6.1.2017

Také do Benešova dorazilo chytré parkování - smart parking

Benešov - Už na jaře se v Benešově bude řidičům parkovat o něco lépe. Ne proto, že skokově přibudou stovky míst pro osobní auta, ale proto, že začne fungovat systém takzvaného chytrého parkování. „Je to stejný projekt, který už běží v Kolíně," potvrdil při tiskové konferenci starosta Benešova Petr Hostek s tím, že se nestydí za to, že je projekt od Kolína obkreslený se vším, tedy i se stejnou firmou, která ho zavede nyní také v Benešově.¨Tam začne systém pracovat v samém centru města a nejméně půl roku ho bude Benešov využívat zdarma.

2.1.2017

Kraj vypíše výběrové řízení i na nového ředitele benešovské nemocnice

Benešov - Udrží si současný ředitel benešovské nemocnice Oldřich Vytiska svůj post? 

30.12.2016

Kupce konopišťské Nové myslivny vybere Benešov v únoru 2017

Benešov - Už na konci ledna by mělo být jasné, kolik zájemců se uchází o restauraci a hotel Nová myslivna v Konopišti. O novém majiteli pak rozhodne sedmičlenná rada města. Objekt s typickými šikmými střechami a prosklenými štíty, stojí na břehu Konopišťského potoka. Z hlavního a největšího parkoviště pod světově proslulým zámkem, kudy ke Konopišti prochází velká většina turistů, vede k Nové myslivě nový dřevěný most. Mezi uchazeči, kteří se o nepotřebný majetek města musejí hlásit o konce ledna 2017, je také současný nájemce Nové myslivny, Jiří Stibůrek.

29.12.2016

Zavření sedlčanské interny cítí i v benešovské nemocnici

Benešov – Před Štědrým dnem uzavřené interní oddělení nemocnice v Sedlčanech na Příbramsku, kterou provozuje společnost Mediterra, je velkým zásahem do systému základní lékařské péče tamních pacientů. Ale nejen jich. Citlivě se problém dotýká také benešovské nemocnice. Vždyť obě města od sebe dělí jen jednatřicet kilometrů. A právě Nemocnice Rudolfa a Stefanie by měla, podobně jako další krajská nemocnice v Příbrami, pojmout pacienty, kteří teď neuspějí v Sedlčanech. Podle Martina Kupky, náměstka hejtmanky pro zdravotnictví, už také obě krajské nemocnice pacienty ze Sedlčanska přijímají.

29.12.2016

Důchodci v Benešově dostanou dárek v podobě seniortaxi

Benešov – Nejen od svých blízkých na Štědrý večer, ale také od města dostanou dříve narození obyvatelé Benešova zajímavý, navíc velice potřebný a přínosný dárek. Benešov ho důchodcům sice nadal pod letošní vánoční stromeček, ale ani tak to nesnižuje jeho význam.

29.12.2016

Hromadné kontroly kotlů města ve středních Čechách neplánují

Středočeský kraj - Města v kraji neplánují hromadné kontroly kotlů v souvislosti s novelou zákona o ochraně ovzduší. Od ledna budou mít radnice pravomoc kontrolovat, čím lidé topí doma v kotlích. Podle měst se ale bude kontrolovat pouze na základě podnětů od obyvatel, plošné kontroly se nechystají. Někde i kvůli nedostatku úředníků.

29.12.2016

Prodej ryb ze stánků je v ohrožení. Kvůli EET

Benešovsko - Příští Vánoce nejspíš ubude přechodných, i když už obvyklých míst, kde si budeme moci koupit přímo z kádí vánoční kapry.Takové stánky provozuje v Benešově například i největší chovatel a prodejce živých ryb na Benešovsku, akciová společnost Líšno. I ta by se totiž už příští rok, při svém stánkovém prodeji, měla dostat mezi ty, kteří k obchodování potřebují elektronickou evidenci tržeb (EET). Jako první všechny „slasti" s tím prožívají v praxi provozovatelé restaurací. A v následujících měsících ji zakusí také další firmy.

27.12.2016

Jak se promítne změna benešovských příspěvkovek na s.r.o., se teprve ukáže

Benešov – Co přinese novoroční transformace dvou příspěvkových organizací města na obchodní společnosti? Na tuhle jasnou otázku existují odpovědi, které vyplývají z náhledu a názoru na danou věc. Vedení města, které změny navrhlo a v zastupitelstvu, kde má většinu, před nedávnem také snadno prosadilo, má jasno. Přerod má být cesta k lepšímu a to v obou případech. Tedy jak u Městských sportovních zařízení Benešov, tak u Kulturního a informačního centra Benešov.

23.12.2016

Vznik kamenolomu u Lešan je znovu téměř na svém začátku

Lešany – Na svém novém startu je záměr společnosti GET zřídit nedaleko Lešan kamenolom. Soukromá firma tam hodlá otevřít dobývací prostor především kvůli lákavému odbytu kamene na stavbu zamýšlené dálnice D3. V současné době ale musí kvůli požadavku MŽP doplnit a upřesnit posudek o dopadu těžby žuly a její přepravy na životní prostředí. A to přes to, že podle autora dokumentace posuzující vliv lomu na životní prostředí Daniela Bubáka, by se mělo kamenivo odvážet mimo zastavěná území a k jeho transportu využívat především koridor vzniklý samotnou stavbou dálnice D3.

23.12.2016

Most přes Želivku je po téměř půlroce znovu otevřený motoristům

Bernartice - Od odpoledne 20. prosince se po mostě přes údolní nádrž Švihov na Želivce, znovu jezdí. Konečně! Říkají si řidiči, kteří kvůli celkové uzavírce konstrukce spojující Středočeský kraj s Vysočinou, najezdili od začátku prázdnin stovky kilometrů navíc.

22.12.2016

Ke kádím s rybami zamíří také veterináři

Benešovsko - Vánoce v Čechách si už nelze představit bez kapra na sváteční tabuli. Také obyvatelé Benešovska tuhle prastarou tradici ctí. Proto se v těchto dnech vydávají ke kádím s rybami. A jakkoliv některé národy považují kapra za rybu nechutnou nebo dokonce jedovatou, právě tenhle šupináč, případně naháč, patří mezi Čechy k nejoblíbenějším.

20.12.2016

Sídla v Posázaví pomáhají s protipovodňovými opatřeními

Posázaví – Navrhnout protipovodňová opatření, která by rozložila zátěž v krajině tak, aby se eliminovaly dopady záplav na spodních tocích, a řešit zadržení vody v krajině ke zmírnění následků sucha, je cílem Studie odtokových poměrů v povodí řeky Sázavy.Připravují ji společně obce a města ve spolupráci s Povodím Vltavy a Lesy ČR. Koordinátorem této spolupráce je obecně prospěšná společnost Posázaví. Celkové způsobilé výdaje projektu činí 17,2 milionu korun. Celých 85 procent pokryje dotace Ministerstva životního prostředí. Zbylých 2,6 milionu korun by měli pokrýt zainteresovaní partneři. Milion korun dá do projektu Povodí Vltavy a polovinu této přislíbily LČR.Spoluúčast dotčených obcí a měst se vypočítává podle délky toků v jejich správních územích a počtu míst s kritickou hranicí ohrožení povodněmi.

19.12.2016

V Rosově mlýně přežijí staří chovatelé ještě rok, za tu dobu místo omládne

Benešov – Chovatelé drobného zvířectva se z Rosova mlýna, místa na okraji města, do konce roku vystěhovat nemusejí.K jásání přesto nemají důvod. Výpověď z nájmu, kterou dostali od města na podzim s tím, že musejí místo do konce roku uvést do původního stavu, totiž platí dál. Jen se o rok odsouvá. Rada města totiž vzala původní výpověď z letošního podzimu, zpět.

17.12.2016

Digitální transformace je pro firmy výzva. Ne všechny jsou na ni připraveny

Benešovsko - Vstoupit na světový digitální trh a uchopit jeho příležitosti představuje pro řadu firem po celém světě mnohdy velký problém pro firmy po celém světě. Navíc se řada z nich cítí digitální „revolucí" ohrožena. To ostatně dokládá i nedávný globální průzkum agentury Vanson Bourne pro Dell Technologies.

17.12.2016

Benešovský bar Labyrint v KD Karlov zůstane dál takový, jaký je nyní

Benešov – Když si obyvatelé města pročítají na internetu zprávy z neveřejné schůze městské rady, dozví se i to, že rada schválila odkoupení vybavení baru Labyrint Kulturním a informačním centrem Benešov. Bez DPH za 800 tisíc korun českých.

15.12.2016

Benešovu objekt školy v Husově ulici nejspíš někdo vyfoukne

Benešov – Velké naděje na získání opuštěné střední školy v Husově ulici, které si Benešov dělal ještě na jaře, pomalu hasnou. A to přes to, že město o získání dvou objektů stále stojí. Poslední informaci, kterou benešovská radnice od majitele nemovitosti, Svazu českých a moravských spotřebních družstev (Coop) má, je ta, že mu jiný zájemce nabízí víc, než město. „Velice rádi bychom se dozvěděli, kolik nabízí, protože věřím tomu, že bychom byli schopni cenu dotlačit," uvedl ve čtvrtek 15. prosince dopoledne starosta Benešova Petr Hostek.

14.12.2016

VIDEO a FOTO: Benešov své teplárně hledá strategického partnera

Benešov – Kvůli snížení ceny tepla pro obyvatele města hledá radnice strategického partnera pro svou obchodní společnost Městská tepelná zařízení (MTZ) Benešov. Právě tuhle cestu, jíž se chce město vydat v následujících patnácti letech, potvrdila při posledním letošním jednání zastupitelstva většina z komunálních politiků. Ruku pro ni zvedlo 16 ze čtyřiadvaceti přítomných. Proti hlasovali jen tři, dalších pět se hlasování zdrželo. Schválenou cestu, jednu ze tří možných, prosazuje vládnoucí koalice ČSSD, ANO s podporou TOP 09 a KSČM. Jinou možnost, jíž je vlastní financování z kasy MTZ, bez vstupu strategického partnera, ale hájí současná opozice z ODS, VPM a STAN.

11.12.2016

Sokolník Jaroslav Pelíšek: Nejde nám o kořist

Konopiště – Organizátorem víkendových Vánočních sokolnických lovů byl Jaroslav Pelíšek. Deníku odpověděl na několik otázek.

9.12.2016

Do hřiště s umělou trávou a tím i do mládeže vloží Benešov miliony

Benešov - Jestliže si fotbalový SK Benešov chce udržet prestižní postavení Sportovního centra mládeže (SCM) a Sportovního střediska mládeže MŠMT i nadále, potřebuje kvalitní zázemí. A to má i díky hřišti s umělou trávou na stadionu u Konopiště.

6.12.2016

Nemocnice v Benešově si dlouhodobě drží vysoký standard

Benešov - Nemocnice Rudolfa a Stefanie patří dlouhodobě mezi českými zdravotnickými ústavy k nejlepším. Takové konstatování není jen subjektivním projevem sebevědomí managementu nemocnice, ale objektivním výsledkem celorepublikového projektu s názvem Nemocnice ČR 2016.

30.11.2016

Polská pobočka firmy Roto Group vybídla k podání nabídek na dodávku produktů

Benešovsko - Polská pobočka společnosti s ručením omezeným - Roto Group - v souvislosti s vyhledáváním produktů v oblasti zpracovatelského průmyslu, včetně hutních výrobků, klasifikovaných podle Vyhlášky Rady ministrů ze dne 29. října 2008 ve věci Polské klasifikace ekonomických činností, vybídla k podávání nabídek v rámci výběrového řízení na dodávku produktů se symbolem PKWiU 24.45.22.0.

30.11.2016

Glosa: Jak vyhubit venkov s pomocí EET

Je to proces, který má dvě fáze. První se jmenuje Babiš-podnikatel. Během ní se zkoncentrovala půdní držba a zemědělská výroba do té míry, že kdyby žil Masaryk nebo Antonín Švehla, usilovali by o novou pozemkovou reformu.

26.11.2016

V Gymnáziu Benešov se těší na tělocvičnu, stavět by se mělo začít v rioce 2017

Benešov - Gymnázium Benešov by se mohlo o novou školní budovu začít rozšiřovat už letos. Právě to naznačil při rozhovoru s ředitelem školy Zdeňkem Zahradníčkem krajský hejtman David Rath. Nebojte se, nic podstatného vám neuniklo. To jen Benešovský deník zapátral ve svém archivu a našel informaci, která zazněla při návštěvě tehdejšího středočeského hejtmana v Benešově. Psal se 7. leden 2009. V nové budově umístěné do zadního traktu školy, měla najít místo dominantně moderní tělocvična. Prostor by tam ale byl i pro šatny pro celou školu i učebny a školní informační centrum se žákovskou knihovnou. Dokonce se hovořilo i o školní jídelně.

24.11.2016

Hotel benešovského zimního stadionu chtějí mít celoročně plný

Benešov - Jako dynamicky se rozvíjející společnost označil při poslední tiskové konferenci radnice starosta města Petr Hostek (ČSSD) Městská sportovní zařízení Benešov.„Ředitel MSZ Petr Kotouč (na snímku před zastupiteli s detailním rozpisem položek žádosti o příspěvek) šlape do rekonstrukcí zásadních částí podniku s nesmírnou vehemencí," konstatoval před novináři starosta s tím, že aktivity kolem MSZ jsou vlastně pouze doháněním dluhů, které městská firma směrem ke svým zákazníkům, tedy sportovcům a jejich příznivcům, za čtyřiadvacet let spáchala. A kvůli tomu prý bude také potřeba jeho příspěvek v budoucnu navýšit. Na zimním stadionu brzy skončí obnova zázemí pro sportovce, ale také hotelové a restaurační části objektu.

AKTUALIZUJEME
23.11.2016

FOTO: Zdobení benešovského vánočního stromu trvá dva dny

Benešov - Celé dva dny trvá elektrikářům Technických služeb Benešov zdobení vánočního stromu. Ten v úterý 22. listopadu instalovali za pomoci těžké stavební techniky na Masarykově náměstí pracovníci firmy Sládek.

23.11.2016

Ceny bytů se v Benešově pomalu zvyšují, za čtyři roky vzrostly o sedm procent

Benešov – Ceny bytů v Benešově mírně rostou. Potvrdil to Tomáš Olbrich, jednatel realitní společnosti Re/max Drive. „Vývoj cen bytů v Benešově kopíruje trend vývoje cen v jiných městech Česka," uvedl Tomáš Olbrich. Specialista na reality současně potvrdil, že obecným důvodem takového stavu je volná měnová politika centrální banky. Stojí za tím ale také nadbytek volných peněz na trhu, potřeba lidí je investovat a rekordně nízká sazba hypotečních úvěrů. „V Benešově navíc platí, že nabídka bytů na trhu a to jak nových, tak těch starších, nepokrývá poptávku," vysvětlil Tomáš Olbrich a odhadl vzrůst cen bytů za poslední čtyři roky na zhruba sedm procent.

22.11.2016

V benešovské Husově ulici nejspíš zůstanou žulové kočičí hlavy dál

Benešov – Trochu mimo hlavní trend, jímž se ubírají městské a obecní úřady v celém Česku, se možná brzy vydá benešovská radnice.Takový krok „do neznáma" možná udělá díky starostovi Petru Hostkovi. Ten chce, aby byla v Husově ulici zůstala zachována kamenná dlažba. Hostka proto lze bez pejorativního nádechu označit jako staromilce, tradicionalistu, konzervativce nebo třeba i jako člověka renezančního. Právě to totiž už jednou prokázal. Jako ředitel Nemocnice Rudolfa a Stefanie nechal citlivě opravit hroutící se kamenný taras pod původní budovou benešovského špitálu v Máchově ulici.

21.11.2016

FOTO a VIDEO: V centru benešovského Masarykova náměstí se zazelenala tráva

Benešov – Žádné setí, ale jako je běžné na fotbalových stadionech pěkně už vzrostlá tráva pokryla v pondělí 21. listopadu odpoledne dva ovály uprostřed Masarykova náměstí. Instalace trávy srolované do úhledných válečků přivezených z Mělníka, trvala jen několik desítek minut.

21.11.2016

Na obnově Klášterky, parku v centru, se Benešov musí dohodnout s církví

Benešov – Něco, za něco. Vždycky to tak bylo a je tomu tak i v případě města Benešova a benešovské farnosti Římskokatolické církve.Právě kvůli naplnění staré pravdy, poskytuje Benešov část svého rozpočtu ve prospěch církve. Ta před nedávnem dostala od města další pobídku.

19.11.2016

Na Cyber Monday se bude utrácet víc než půl milionu korun za vteřinu

Benešovsko - Společnost PayPal očekává, že se v rámci takzvaného Cyber Monday, které letos připadá na pondělí 28. listopad, bude utrácet 2,5krát více než obvykle. Celkově budou letošní Vánoce více digitální.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT