VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

2.9.2016

Časté a zákeřné. Pozor na 5 triků, které na vás zkoušejí prodejci

Zneužívání smluvních ustanovení mobilními operátory a dodavateli energií, nefér praktiky podomních prodejců a podvodných e-shopů a také nižší kvalita potravin stejné značky než u západních sousedů. Takový je podle spotřebitelské organizace dTest výběr nejčastějších lumpáren, kterými prodejci zboží či poskytovatelé služeb poškozují české spotřebitele. Portál Dotyk.cz spolu s dTestem vybral pět rafinovaných triků, na něž je třeba dávat zvýšený pozor.

1.9.2016

Benešovská stavební učňovská škola zahájila šedesátou sezonu

Benešov - I když historie středního učňovského školství pro stavební činnosti v Benešově sahá až do poloviny minulého století, výuka začala 1. září 1956, teprve po šesti desetiletích, které škola letos slaví, zahájila školní rok v největším sále města v Kulturním domě Karlov. Přitom právě tam se už pravidelně konají slavnostní ukončení školního roku a vyřazení nových absolventů.

1.9.2016

Děti by na mobilu neměly mít paušál, ale kredit. Naučí je to hospodařit s penězi

Benešovsko – Názor na to, v kolika letech by rodiče měli své potomky vybavit mobilním telefonem, se různí především podle věku samotných dotazovaných.

1.9.2016

Nové dotace na bioplynky. Kolik dostane Babiš?

Výroba dotované elektřiny z bioplynu už tři roky převyšuje produkci slunečních elektráren. Zatímco ultralukrativní podpory na nové solární panely stát zarazil, další bioplynové stanice budou díky obnoveným dotacím přibývat. Brusel nyní Česku povolil, aby mohlo dávat podporu novým bioplynkám. Stát na jejich provoz dosud přispěl více než 30 miliardami korun. V oboru se významně angažuje také Andrej Babiš.

31.8.2016

Benešov chystá se změnou podoby centra také nový způsob vybírání parkovného

Benešov – Celkem tři způsoby vybírání parkovného za stání automobilů uprostřed města, které nyní uplatňuje Benešov, se nejspíš brzy změní. Už příští rok by současné vedení radnice rádo začalo radikálně měnit podobu centrálního Masarykova náměstí. A s ním i způsob vybírání parkovného. Ten by mohl začít městu vracet investici už v roce 2018. Zatímco systém závory u parkoviště Pod Brankou, tedy na dohled radnice, zůstane zachovaný a stejné to bude také v případě parkovacích automatů u okresního soudu, na Malém náměstí, ve Vnoučkově ulici v lokalitě zvané Na Blátě, v Nové Pražské ulici nebo ulici Františka Václava Mareše u České pošty a kina, čas pomalu odtikává parkovacím hodinám zvaným Single Space. Přitom tento způsob vybírání parkovného, kdy dvě parkovací místa obsloužily dvoje jednoduché digitální hodiny umístěné na jediném stojanu na kraji chodníku, slouží motoristům teprve od jara 2012.

29.8.2016

U benešovské nemocnice někteří řidiči za parkování nezaplatí

Benešov - Za odstavení osobního automobilu si řidiči u nemocnice znovu zaplatí. Brána a vybírání parkovného na největší parkovací ploše u Nemocnice Rudolfa a Stefanie ustalo po té, co se nemocnice pustila do demolice hematologického oddělení a přeložení kabelů potřebných pro provoz parkovacího automatu a závory.

29.8.2016

Stát podruhé obere vlastníky půdy

Okradl je za komunistů, teď je oškube znovu. Za pozemky, které stát lidem kdysi sebral, jim nedá náhradní, ale jen směšně málo peněz. Půda prý došla, dozvídáme se poté, co statisíce hektarů od státu lacino získali zemědělci a překupníci. Na restituce je přitom pozemků ještě dost. Stát si chce ale půdu zcizenou vlastníkům za bývalého režimu nechat, aby měl rezervu pro své plány. Třeba na budování nových přehrad.

23.8.2016

V  e-shopech nakupuje už téměř 77 procent českých online spotřebitelů

Benešovsko - Češi nakupují nejenom v domácích e-shopech, ale také v zahraničních. Cena přitom už není tím hlavním kritériem, které rozhoduje. Důležitou se stává šíře sortimentu a kvalita a dostupnost zboží. Nejvíce přitom táhnou české spotřebitele oděvy, elektronika a hračky. Alespoň to vyplývá z nejnovějšího průzkumu společnosti PayPal a organizace GfK.

16.8.2016

Šéf Druchemy Jiří Daněk: Lidé nechtějí práci, chodí jen kvůli razítku

„Nedá se říct, že se nám lidi nehlásí na naše inzeráty. Ale podle mě ¾ lidí nechtějí jít do práce," říká šéf družstevního podniku Druchema Jiří Daněk, který se svým týmem odvrátil krach firmy před deseti lety a nyní oživuje její tradiční retro značky, jako je například lepidlo Herkules nebo barvy na vajíčka OVO.

14.8.2016

Cestujícím na Voticku jezdí teď autobusy o chvíli dřív

Voticko – Autobusový dopravce ČSAD Benešov upravil ranní spoj z Louňovic pod Blaníkem do Votic tak, aby do cílové stanice přijel čtvrt hodiny před šestou a mohli jej využívat zejména zaměstnaní, kterým práce začíná od šesti. Změna spoje je první vlaštovkou společných jednání obcí mikroregionu Voticko s vedením Středočeského kraje a odborem dopravy jeho Krajského úřadu i veřejných dopravců.„Na pracovních schůzkách zástupci obcí mikroregionu diskutovali o palčivých otázkách zdejší veřejné autobusové dopravy. Například řešili pravidelnou autobusovou linku do rychlíkové stanice v Olbramovicích a nedostatečnou obslužnost škol, lékařů, služeb a zaměstnavatelů ve Voticích," informoval předseda mikroregionu Viktor Liška s tím, že jednotlivé obce navrhovaly změny v jízdních řádech s cílem optimalizovat příjezdy a odjezdy ze svých sídel do Votic a dále směrem do větších měst a Prahy.

13.8.2016

Kvůli moderně možná zboří v Benešově nejspíš i Táborské kasárny

Benešov – Jste vlastníkem zahrádky v Benešově a chtěli byste z ní mít stavební parcelu na níž hodláte postavit rodinný dům? Až, ale vlastně jen, do konce letošního roku máte možnost o to požádat na Městském úřadě Benešov. Pak, po 1. lednu 2017, už budete mít smůlu a budete muset čekat dalších několik let. Kolik, to zákon neříká. Ale změna územního plánu Benešova číslo 1 přišla teprve loni v říjnu, přičemž nový územní plán byl schválený už v roce 2010. Trvalo to tedy pět let. Teď se chystá změna číslo 2. A přes to, že je nyní už vyhlášená, její schválení neočekávejte dříve, než v roce 2018 či dokonce 2019.

11.8.2016

Krajská vetrinární správa prověřovala restaurace, chyby našla i na Benešovsku

Benešovsko – Při poslední kontrole, kterou prováděli pracovníci středočeské Krajské veterinární správy v restauračních zařízeních na území kraje, objevili úředníci celkem devětadvacet pochybení.

11.8.2016

Argumenty odpůrců Bioelektrárny Vlašim,zahnaly projektanty do úzkých

Vlašim – Přes dvě a půl hodiny trvala ve vlašimském kinosále veřejná diskuse mezi odpůrci Bioelektrárny Vlašim, investorem, který chce biostanici u Pavlovic postavit, krajskými úředníky a zpracovateli posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA).Odpůrci bioelektrárny, kteří se už osm let snaží zabránit stavbě ve snaze chránit prostředí, v němž žijí, snášeli v diskusi jeden argument za druhým. Na fakta týkající se ukládání odpadního digestátu bez souhlasu skutečných vlastníků pozemků tvůrci, předkladatelé a obhájci projektu odpověď nenašli.

10.8.2016

FOTO: Rekonstrukce silnice E 55 kolem Benešova jde do finále

Benešov -Potíže v dopravě uprostřed města, které od začátku velkých prázdnin prožívají kvůli rekonstrukci evropsky důležité mezinárodní silnice E55 nejen motoristé z Benešova, se chýlí ke svému závěru.

10.8.2016

Na Benešovsku se učí adepti pilotáže z celého světa

Nesvačily – Malou obec na Benešovsku ležící nedaleko Bystřice, znají lidé z celého světa. Ne proto, že tam lze najít výjimečný architektonický skvost, jako je třeba nedaleký zámek Konopiště, ale kvůli zařízení novému. Tím je trenažer a školící středisko na Letišti Benešov určené pro výchovu nových pilotů.

6.8.2016

Jak popravit podnikatele. Daňový džihád nepolevuje

E-shop LevneElektro.cz a strojírenská firma ČKD Praha DIZ. Dvě nejznámější letošní kauzy, které odstartovala finanční správa uvalením zajišťovacích příkazů. Smrtící rány této populární berličky berňáků v boji s daňovými úniky pocítily během letoška i další stovky firem. Zátahy míří na stále menší ryby. Objem peněz, které stát v honbě za podvodníky alespoň načas od podnikatelů vysaje, prudce klesá.

6.8.2016

Privatizaci bytů v Benešově nejspíš přibrzdí jejich cena

Benešov – Prodejní cena majetku, kterého se chtějí města zbavit, nesmí být nižší, než je cena obvyklá. Právě to striktně nařizuje novela Zákona o obcích. A touto normou se musí také řídit benešovská radnice při prodeji městských bytů. „Pokud by cena byla nižší, musí to být velmi dobře zdůvodněno. A pokud by tomu tak nebylo, je celé jednání neplatné," vysvětlil starosta Benešova Petr Hostek okolnosti, na které nyní naráží zamýšlený prodej části městského bytového fondu. Současně připomněl, že zákon městu znemožňuje vytvořit pro prodej bytů nabídkovou cenu nižší, než je cena odhadní.

4.8.2016

Prázdnou školu v Husově ulici chce koupit Benešov, cenu zatím tají

Benešov – Co se stane s objektem učňovské školy v Husově ulici? Tahle otázka začíná nabývat na aktuálnosti s blížícím se koncem velkých prázdnin. Právě na konci srpna totiž definitivně skončí svou činnost učňovská střední škola v Husově ulici. Po téměř devadesáti letech. Proč, o tom Benešovský deník už psal a přečíst si to můžete na jiném místě webu www.benesovsky.denik.cz

3.8.2016

Jde v zemědělství ještě vůbec něco bez dotací?

Jednu miliardu a 400 milionů korun. Přesně tolik peněz rozdalo během osmi let ministerstvo zemědělství (MZe) na poradenství a vzdělávání českých zemědělců. Přitom ani nevědělo, čeho chce touto podporou dosáhnout, konstatoval nyní Nejvyšší kontrolní úřad. Ten si proklepl, na co přesně vlastně zmiňované subvence pro zemědělce jdou. Faktem nicméně je, že peníze daňových poplatníků se rozhazují dál…

3.8.2016

Úřad nezjistil, že je nutné kvůli uzavřenému mostu změnit objížďky

Dolnokralovicko – Pro vozidla nad 3,5 tuny jedna objízdná trasa, pro osobní automobily druhá. Právě je vytyčil Odbor dopravy Městského úřadu Vlašim, v souvislosti s rekonstrukcí mostu na silnici číslo 150 přes údolní nádrž Švihov na řece Želivce.

3.8.2016

V Benešově chystají renezanci letního kina v Konopišti

Benešov – „Chtěli bychom ve městě permanentní letní mejdan." Tak právě s tímto nápadem přišel před novináře při poslední tiskové konferenci benešovské radnice starosta města Petr Hostek. Vycházel i z toho, že se přímo v centru Benešova koná letos první akce s názvem Benešov City Live, při níž se diváci mohou zúčastnit řady skvělých vystoupení, aniž by za ně platili vstupné. Ještě dál jde s myšlenkami na letní mejdany Kulturní a informační centrum (KIC) Benešov, organizátor akce Benešov City Live.

3.8.2016

Lidé z Vlašimska řekli v debatě bioelektrárně NE!

Vlašim – Při pondělním veřejném projednávání posudku se v sále vlašimského městského kina sešlo na sedm desítek odpůrců záměru výstavby biostanice. Lidé z Pavlovic, Kladrub, Vlašimi i odjinud ve více než dvouhodinové diskusi dali soukromému investorovi firmy Bioelektrárna Vlašim i zpracovatelům EIA najevo, že si bioelektrárnu v blízkosti svého bydliště nepřejí. Argumentovali hlavně věcnými poukazy na vyšší míru hluku, zápachu, problémy v dopravě, nedostatkem místních zdrojů a nevyřešeným ukládáním odpadního digestátu.

22.7.2016

Skryté prémie pro Kapsch

Rakouská firma Kapsch dostává od českého státu stamilionové odměny za to, že systém efektivně funguje. Na konci letošního roku by celková odměna za deset let měla přesáhnout 1,6 miliardy korun.

17.7.2016

Organizátorka farmářských trhů: Není to jen o nakupování, ale i o setkávání lidí

Neveklov – U zrodu farmářských trhů v Neveklově stála před třemi roky Ivana Jiráčková, majitelka tamního obchodu Bio Rozmarýnka. Aktivní žena trhy také každý rok organizuje.

17.7.2016

Neveklovský farmářský trh je asi nejmenším v České republice

Neveklov – Možná nejmenší trhy v celé České republice se osmkrát do roka, celkem už tři sezony konají na náměstí Jana Heřmana v Neveklově.

16.7.2016

OBRAZEM: Táborníci z Želivi navštívili vlašimské paraZOO

Vlašim - Na tři desítky dětí z letního tábora v Želivi navštívily expoziční část Záchranné stanice pro handicapovaná zvířata ve Vlašimi.

16.7.2016

Rybníky v Jinošovském údolí zpestří letní nabídku výletů

Vlašim – Léto si můžete zpestřit mimo jiné i obyčejnou vycházkou za město do Jinošovského údolí. Vidět tu můžete pozoruhodný přírodní prvek v podobě soustavy rybníků a navazujících mokřadních luk se spoustou vzácných živočichů i rostlin. Utopenec, Kačák, Vápenský, Jírovec, Galilejský. To jsou romantické názvy rybníků, které staly oblíbeným cílem obyvatel města i četných cykloturistů.

15.7.2016

Deset let Twitteru v deseti bodech

Původně se sociální síť jmenovala Stat.us a měla fungovat jako komunikační nástroj pro sdílení informací mezi členy malých skupin ve firmách. Pro historii Twitteru, který 15. července slaví deset let od spuštění, je příznačné, že z původního konceptu nezůstalo prakticky vůbec nic. Vybrali jsme 10 nejzajímavějších okamžiků z jeho minulosti.

15.7.2016

Auta jezdí do obce, která podle značek nese hned dvě jména

Benešovsko – Na téměř všech dopravních značkách, které ukazují cestu do obce s malebným jménem, stojí její název správně.

15.7.2016

Benešovská Nemocnice Rudolfa a Stefanie hledá zdravotní sestry také na Ukrajině

Benešov – I když střední zdravotnický personál, především zdravotní sestry, chybějí v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie už dlouhou dobu, nyní se zdá, že by se mohlo začít blýskat na lepší časy. Benešovská nemocnice totiž začala sestry hledat mimo Českou republiku. To proto, že právě u nás jsou sestry dlouhodobě nedostatkovým zbožím, s čímž se potýkají prakticky všechna zdravotnická zařízení v ČR. A i když nemocnice podle jejího mluvčího Petra Ballka provádí proaktivní zaměstnaneckou politiku plnou různých zaměstnaneckých výhod a benefitů, ke kýženému cíli, tedy naplnění stavu personálu, to zatím nevedlo. Proto kvůli zajištění dostatečného množství kvalifikovaných pracovnic najela i benešovská nemocnice na model známý například z Německa. To na našem území pořádá náborové akce a němečtí zaměstnavatelé si u nás „vyzobávají" potřebné pracovníky. Bývají to z větší části vzdělaní lidé, především pak počítačoví odborníci nebo lékaři, tedy – „mozky".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT