Již 52. ročníku klání s názvem Šacung PokerStars.net Cup se tradičně účastnila česká a slovenská extraligová a prvoligová špička. Slovenským hráčům se tentokrát nevedlo a jejich nejlepším umístěním bylo 5. – 8. místo Košic. Ze tří českých prvoligových sestav se nejlépe vedlo Přerovu, ale ani ten se do čtvrtfinále neprobojoval. Do vyřazovací části šly pouze extraligové formace. K potěše domácích fandů se mezi poslední osmičku probojovaly všechny sestavy benešovského Šacungu, tedy klubu, který má na pořádající osadě své kořeny. Los si zažertoval a nabídl jejich vzájemné souboje jak ve čtvrtfinále, tak v semifinále.

Do něj kromě papírových favoritů pronikla i právě třetí domácí sestava, která v jediném třísetovém mači udolala druhou formaci Karlových Varů (J. Medek, Babka, Chytra). V semifinále však na své oddílové parťáky už neměla. Ve druhém semifinále se obhajující Modřice popasovaly s první karlovarskou sestavou. Ta zklamání zhojila alespoň v souboji o bronz, kde přehrála třetí domácí trojici.

Finále nabídlo očekávaný souboj hegemonů posledních let a byli to hráči Šacungu, kteří drželi otěže zápasu pevně v rukou. Poměrně jednoznačným výsledkem 2:0 (10:8, 10:5) si došli pro své druhé vítězství na turnaji a dvacetitisícový šek.

„Každé vítězství na takovém turnaji je cenné a určitě srovnatelné třeba s vítězstvím na mistrovství republiky. S Jirkou Holubem a Petrem Stejskalem už máme pár velkých vítězství na republice i na mezinárodních turnajích za sebou a letos jsme měli co napravovat. V základní skupině nás nikdo pod tlak nedostal, těžší už to bylo ve čtvrtfinále, kde jsme loni po prohraném derby skončili. Letos jsme to tak naším spoluhráčům vrátili i s úroky. Podobné bylo i další derby v semifinále. Vždy je těžké hrát proti oddílovým parťákům, kteří vás mají přečtené. Ve finále nás čekaly Modřice, které mají výbornou sestavu. Papírově to bylo padesát na padesát. Při rovnocenném útoku na obou stranách zápas rozhodla zřejmě naše lepší nahrávka a obrana. Dokázali jsme lépe prodat útok z chycených míčů. Naší výhru na turnaji beru jako zaslouženou. Po celý den jsme neztratili ani set a vlastně ani jednou se soupeř nedostal na více, než osm míčů. Doufám, že si formu udržíme na srpnové mistrovství republiky trojic a poté i na semifinále extraligy," řekl smečař a blokař vítězné trojice Jiří Doubrava.

Konečné pořadí turnaje

1. SK Šacung ČNES Benešov „A" (Doubrava, Holub, Stejskal)
2. TJ Sokol SDS Exmost Modřice (Kop, Pelikán, Kokštein)
3. SK Liapor Witte Karlovy Vary „A" (Vanke, Bíbr, M. Medek)
4. SK Šacung ČNES Benešov „C" (Makara, Flaks, Štěpař).

All Stars Team turnaje

Vanke, Pelikán, Stejskal.

MARTIN MARŠÁLEK