Akademické MČR

Akademické mistrovství ČR je mistrovství republiky v halové atletice vysokých škol. Na startu byl jeden vlašimský účastník. V barvách ČVUT Praha se na start postavil Matyáš Vrtiška a na hladké šedesátce skončil na 21. místě v čase 7,57 s. Jelikož bodovalo prvních deset závodníků (a vždy pouze ten nejlepší z dané školy), na body nedosáhl. V trojskoku si vedl o poznání lépe, skočil 13,77 m a za třetí místo bral osm bodů. Celkově ČVUT skončilo na první místě v kategorii mužů i celkově (součet bodů kategorie mužů a kategorie žen).

Veřejné závody PAS

Na prvních pražských veřejných halových závodech závodila z Vlašimi pouze sprinterka Eliška Pilařová. Stopadesátku zdolala v čase 21,05 s a na třístovce byla v cíli za 46,77 s. Na startu sprinterských disciplín byl i Jan Kuklík, který od začátku roku závodí za pražskou Slávii a zaběhl časy 17,59 s a 37,94 s.

KP starších kategorií

Přebory Středočeského kraje otevřely zahájily řadu krajských závodů, které se budou konat o víkendech až do února. Jako první, se na start postavily dorostenecké, juniorské a dospělé kategorie. Pro několik závodníků znamenal závod první start ve vyšší kategorii. Z jedenácti vlašimských atletů vybojovali dva krajské tituly, tři stříbrné a bronzové medaile. Zbytek se až na jednoho závodníka, dostal do první osmičky, což je ale zapříčiněno především nedostatkem závodníků v těchto kategoriích.
Nejlepší umístění získal dorostenec Lukáš Svoboda. Očekávaně zvítězil na překážkách, když cílovou pásku protnul v čase 8,62 s. Následně přidal druhé místo v dálce, jehož nejdelší pokus měřil 589 cm. Jenže si odrazil patu a již nenastoupil ke své třetí přihlášené disciplíně – sprintu na 200 m.
Druhý přebornický titul získal junior Antonín Vobecký v trojskoku za skok 13,66 m. Na šedesátce skončil v čase 7,62 s na děleném čtvrtém místě.
Dvě medaile, stříbrnou a bronzovou, vybojoval muž Jan Vondráček. Druhý byl na překážkách (8,74 s) a na dvoustovce třetí (23,50 s). Stejně cenné kovy získala i dorostenka Julie Weissová. Stříbro brala za překážky (10,15 s) a bronz přidala na dvoustovce (27,57 s). K tomu byla ještě čtvrtá na dálce (483 cm). Poslední medaili pro Vlašim přidala juniorka Eliška Pilařová, která byla za 140 cm třetí ve výšce. V dálce brala za 473 cm páté místo.
Těsně pod stupni vítězů skončila dorostenka Dominika Antošová na dvoustovce (28,49 s) a šestá na hladké šedesátce (8,74 s). „Bramborový" byl i junior Štěpán Rillich, který se s Tondou Vobeckým dělil o umístění na šedesátce díky času 7,62. Rillich byl ještě díky času 24,53 s pátý na dvoustovce. Stejné umístění získala i juniorka Hana Habalová v kouli (9,33 m). Jedno šesté (dvoustovka 32,14 s) a jedno sedmé místo (dálka 438 cm) si odvezla juniorka Anna Květoňová. Jediný, kdo se nedostal do první osmičky byl Petr Vachtl. Na dvoustovce byl devátý (25,29 s) a na šedesátce dvanáctý (7,86 s). Na startu byl i Matyáš Vrtiška, který nadále zůstává oddílovou příslušností ve Vlašimi. V dálce však třikrát přešlápl.

KP žactva

V Praze na Strahově měli den po přeborech starších kategorií závody i mladší a starší žactvo, které Vlašim společně s Kolínem pořádala. „Měli jsme na starost veškerou organizaci, od nasazování závodníků do běhů počínaje, slavnostním vyhlašováním medailistů konče. A chtěl bych velmi pochválit všechny organizátory a především rozhodčí na disciplínách, obsluhu kamery a závodní kanceláře," poděkoval trenér a jeden z organizátorů akce Jan Hlaváček svým kolegům, kteří se museli postarat o 460 závodníků a závodnic. Bylo odstartováno 154 rozběhů a časový pořad neměl prakticky žádné zpoždění, což považovali organizátoři za malý zázrak.

Bronz brali běžci Lukeš a Adamec

Vlašimští závodníci získali jednu stříbrnou, tři bronzové medaile a devět umístění v první osmičce.
Mezi staršími žáky brali ze tří atletů zpod Blaníka dva bronzové medaile. Filip Lukeš na 60 m překážek za čas 9,80 s a Josef Adamec v osobním rekordu (41,75) na třístovce. Lukeš byl ještě čtrnáctý v dálce (456 cm) a stopadesátku zaběhl za 20,05 s. Adamec zdolal šedesátku v čase 8,39 s a stopadesátku za 20,20 s. Jan Groček byl ve vrhu koulí za výkon 8,79 m byl devátý.

Holadová získala stříbrnou medaili

Starších žákyň Vlašimi bylo na stratu osm a dvě získaly medaili – stříbrnou Tereza Holadová na třístovce (46,64 s) a bronzová Šárka Hulmáková na nejdelší trati závodů – běhu na 1500 metrů (5:43,34 min.). Holadová byla ještě desátá v dálce (437 cm) a šedesátku zaběhla za 8,74 s. Hulmáková ještě běžela stopadesátku v čase 22,37 s. Šestá na překážkách doběhla Valentýna Přibylová (10,17 s). K tomu přidala desáté místo ve výšce za výkon 140 cm. Sedmá na stopadesátce byla Adéla Nováková (21,19 s). K tomu si vyskákala patnácté místo v dálce výkonem 419 cm a šedesátku zaběhla za 8,73 s. Devátá byla ve vrhu koulí Michaela Dušková za 8,07 m a šedesátku běžela za 9,06 s.

Na startu byla i Denisa Kočová, která byla třináctá v kouli (7,58 m) a šedesátku dokončila v čase 9,19 s. V kouli byla čtrnáctá Simona Vávrová za 7,30 m. Stejného umístění dosáhla i Barbora Rillichová v dálce za výkon 420 cm a běžela stopadesátku za 22,86 s. Děvčata se postavila i na start štafety 4 x 200 m ve složení Přibylová – Nováková – Holadová – Rillichová, ale kvůli předčasnému seběhnutí do první dráhy byly diskvalifikovány.

V mladším žactvu měla Vlašim na startu devět žáků a sedm žákyň. Nejlépe dopadl Štěpán Neděla, který skončil výkonem 6:02,09 min. čtvrtý na patnáctistovce, v dálce byl za skok 365 cm devatenáctý. Na osmém místě ve vrhu koulí skončil Oto Moses za výkon 7,26 m a šedesátku zaběhl v čase 10,56 s. Na osmém místě v kouli skončila i Alice Přibylová (7,65 m), v dálce skočila 322 cm (29. místo) a stopadesátku zaběhla za 25,57 s. Další závodníci a závodnice Vlašimi se nedostaly do první osmičky.

Další výkony atletů a atletek Vlašimi na přeborech žactva.

Mladší žáci
Lukáš Procházka - 60m – 11,65s, 800m – 3:20,10s
Filip Groček - 60m – 10,17s, 60m př. - 13,78s
Jiří Šindelář - 60m – 10,45s, 800m – 3:14,55min, dálka – 321 cm (37. místo)
Lukáš Krunert - 60m – 9,60s, 150m – 24,93s, dálka – 365 cm (20. místo)
Michal Jiroušek - 60m – 9,68s, 150m – 25,22s
Tomáš Hulmák - 60m – 9,21s, dálka – 354 cm (24. místo)
Jiří Adamec - 60m – 10,37s, 150m – 28,57s, 60m př. - 14,28s
Štafeta 4x200m A - Jiroušek – Krunert – Hulmák – Neděla 2:17,45min (10. místo)
Štafeta 4x200m B - Adamec – Moses – Procházka – Šindelář 2:34,07min (14. místo)

Dálka – 344 cm (25. místo)
Štafeta 4x200m - Švárová – Přibylová – Smítková – Kovářová 2:20,47min (9. místo)