VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zimní olympiáda dětí a mládeže očima Petra Slepičky

Pardubicko – Zimní olympiádu dětí a mládeže konanou v Pardubickém kraji (neděle 28. ledna – pátek 2. února) absolvoval v roli oficiálního doprovodu Petr Slepička, který zajišťoval servis benešovskému tanečnímu páru Adam Slepička – Jana Klápová, který reprezentoval Středočeský kraj.

7.2.2018
SDÍLEJ:

Na Olympiádě dětí a mládeže zastupoval v taneční soutěži Středočeský kraj benešovský pár Adam Slepička a Jana Klápová.Foto: Archiv Petra Slepičky

Jinak fotbalový trenér devatenáctky Benešova se podělil o dojmy z her.

NEDĚLE

Sraz celé výpravy Středočeského kraje byl naplánován v Pardubicích před Tipsport Arénou ve 14:20 a tak jsme opouštěli Benešov v pravé poledne, abychom měli dostatek času dorazit na místo včas. Cesta ubíhala rychle asi proto, že jsme se těšili na něco a vlastně ani netušili, na co. Když jsme dorazili ke stadionu, organizátoři nás rychle navedli na vyhrazené parkoviště, které se velmi rychle plnilo dalšími účastníky.

Před Arénou už bylo rušno. Jednotlivé výpravy tvořily stále se rozrůstající hloučky a díky různobarevným kompletům byly poměrně snadno rozpoznatelné. Naše výprava měla samozřejmě nejhezčí soupravy, a tak jsme se poměrně rychle zorientovali. Došlo i na společné foto a poté jsme se přesunuli do krásné hokejové haly, která byla nabitá neskutečnou energií. Pro každou výpravu byl vyhraněn určitý sektor, a tak hrála Aréna všemi barvami.

Hlavní náplní programu zahajovacího ceremoniálu byl nástup vybraných zástupců jednotlivých výprav, vždy v čele s úspěšným sportovcem z daného kraje. Naším vlajkonošem byl vynikající český hokejový brankář Milan Hnilička. Poté následoval slib sportovců a nakonec zapálení olympijského ohně.

Doprovodným programem byl na závěr krátký koncert Adama Mišíka a po fotografování s maskotem Olympiády klokanicí BIBI jsme vyrazili směr Litomyšl, kde jsme byli ubytováni.

Domov mládeže Vyšší a Střední pedagogické školy byl moderně zařízen, a tak jsme měli radost z příjemného prostředí. Malé rozčarování nastalo při převzetí klíčů od pokoje. Předpokládali jsme, že budeme ubytováni na společném pokoji, ale dostali jsme každý svůj se slovy, že jsou kluci zvlášť, holky zvlášť a trenéři také. Pokoje byly dvoulůžkové, a tak jsme napjatě očekávali, koho na pokoj dostaneme přiděleného. Nakonec jediný, kdo se svého společníka dočkal, byl Adam. My s Janou jsme byli na společném pokoji.

PONDĚLÍ

V sedm hodin jsme seděli na snídani. Nutno podotknout, že snídaně byly tak bohaté, že jsme pokaždé nevěděli, co si na talíř dříve naložit. Spousta ovoce, zeleniny, sýry, šunky, pomazánky a sladké záviny, nás vždy dokázaly správně nastartovat.

Poté jsme se převlékli, na mém pokoji udělali ranní rozcvičku a v půl deváté vyrazili na společný trénink všech účastníků taneční soutěže. Už výběr místa pro tanec – Smetanův dům Litomyšl, nás ohromil. Naštěstí se Adam s Janou chovali naprosto profesionálně a trénink odtancovali zodpovědně. Dopoledne tak uteklo rychle a my se opět přesouvali zpět na ubytovnu, blížil se čas oběda.

Ani ten nebyl výjimkou a odcházeli jsme na pokoje spokojeni. Odpoledne jsme strávili procházkou po náměstí v centru Litomyšli a na závěr došli fandit našim krasobruslařům.

Večer se nesl ve znamení pohody. Na pokoji nás přišly pozdravit další taneční páry, které Adam s Janou znaly z jiných soutěží a viditelně si nikdo nervozitu nepřipouštěl.

ÚTERÝ – DEN D.

Budíček v 6:30. V sedm nástup maminek, které přijely učesat a nalíčit naše tanečníky. Vše začíná mít spád. Nervozitu si nepřipouštíme, ale atmosféra nás naprosto pohlcuje. Smetanův dům Litomyšl je nachystán a v našich očích získává úplně jiný rozměr. Adam a Jana jsou naštěstí v pohodě, ale já začínám cítit respekt a zodpovědnost za výsledek, což jsem si před Olympiádou vůbec nepřipouštěl.

Přichází roztancování. Ostatní páry se chovají jinak než předchozí den při tréninku. I Adam s Janou jsou jiní. Soustředí se na každý pohyb, pitný režim a ostatní rituály. Blíží se nástup, i jedenáctičlenná porota je již na svých místech.

V prvním kole se tančí pět standardních tanců, poté je na řadě pět latinských. Ze čtrnácti párů vybírají porotci deset, které postoupí do semifinále a do finále pak šest nejlepších. Našemu páru se první kolo povedlo, ale semifinále jim bohužel uniklo o jedno místo. Přesto dokázali posbírat 69 křížků z možných 110 (křížky dávají porotci párům, které chtějí vidět v dalším kole). Trenér latiny Lukáš byl s jejich vystoupením spokojen, ale Adam s Janou chtěli určitě víc, což bylo vidět na jejich výrazu. Po sportovní stránce jsme však výsledek přijali, protože většina párů byla nejméně o dva roky starší, což je v tomto sportu znát. Abychom trochu zmírnili zklamání našeho páru, vydali jsme se podpořit Adamového spolubydlícího Dana Mrázka na zimní stadion, kde právě probíhalo finále v krasobruslení.

Dan je veliký talent a svou soutěž vyhrál naprosto přesvědčivě. Myslím, že o něm ještě v dospělosti uslyšíme.

Mezitím skončila i taneční soutěž, kterou vyhráli sourozenci Borůvkovi. Na druhém místě byl se svou partnerkou Jonáš Tománek. Pro zasvěcené bylo vše podle papírových předpokladů.

STŘEDA

Po snídani jsme měli domluvený trénink ve školní tělocvičně, kde jsme prošli všechny latinské tance a dobře se protáhli. Drobné zklamání z tanečního výsledku bylo pomalu zapomenuto a my se vydali vstříc novým zážitkům. Opět jsme navštívili místní zimní stadion fandit našim rychlobruslařům, kteří sbírali další medaile pro Středočechy.

Odpoledne jsme zašli do kina a navečeru do bazénu.

ČTVRTEK

Přestože jsme měli odjezd naplánovaný až po obědě, už jsme na něj mysleli od rána. Opět jsme zašli do tělocvičny a hodinu se věnovali různým pohybovým aktivitám.

Cestou zpět na ubytovnu jsme se naposledy podívali na soutěž rychlobruslařů, kteří měli na programu rozjížďky. Naši reprezentanti byli opět vidět.

Po obědě jsme vše zabalili, společnou fotkou uzavřeli naše účinkování na Zimní olympiádě dětí a mládeže 2018 a vydali se zpět do Benešova.

Závěrečný ceremoniál jsme nestihli, protože Adam s Janou měli důležitou přípravu tentokrát na Mistrovství republiky v latinskoamerických tancích konané již v sobotu (3. února) v pražské Lucerně.

NĚCO NA ZÁVĚR

Myslím, že se akce povedla. Olympijský výbor vynaložil nemalé peníze, aby dokázal vše skvěle zabezpečit a sportovci se tak mohli cítit jako opravdoví reprezentanti. Věřím, že se řada z nich může v dospělosti prosadit i na mezinárodní scéně.
I my jsme si to skvěle užili a doufám, že ještě budeme mít příležitost reprezentovat nejen svůj klub, ale i naši zemi na nějaké mezinárodní akci.

Dojmy účastníků benešovského okresu z Olympiády dětí a mládeže, kteří zastupovali Středočeský kraj (šachisté Jakub Vojta a Richard Mládek, taneční pár), se dočtete v Benešovském deníku v následujících dnech.

Autor: Pavel Šimáček

7.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 17 000 Kč

Chovatelé a ošetřovatelé skotu, koz a ovcí Ošetřovatel, ošetřovatelka hospodářských zvířat. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Pomněnice, Fyzická práce v oblasti chovu skotu, prasat, ovcí, koní, případně i drobného zvířectva, práce na dojírně apod. Práce je vhodná i pro absolventy. Nutný kladný vztah ke zvířatům. Praxe v oblasti chovu a ošetřování hospodářských zvířat výhodou, nikoli podmínkou. Vše naučíme. Pracovní doba rozvržena na krátký a dlouhý týden. Smlouva na dobu určitou, po zaučení na dobu neurčitou. Hledáme spolehlivou, flexibilní, samostatnou a zodpovědonu osobu. Životopis zasílejte na mail: statek.benesov@seznam.cz. Pracoviště: Školní statek středočeského kraje- pomněnice, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Jitka Mazancová, +420 733 382 402.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč

Obsluha stacionárních strojů a zařízení Lisař papíru a plastu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Benešov, Požadujeme samostatnost, loajalitu a praxi na VZV. Nabízíme zázemí české expandující společnosti, finanční ohodnocení odpovídající dosaženým výsledkům. , První kontakt e-mailem nebo telefonicky 7-15,30 po-pá. Pracoviště: Fii group s.r.o. benešov, Křižíkova, č.p. 1590, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Blanka Vrkočová, .

Výroba - Výroba Strojírenští technici technologové, 30 000 Kč

Strojírenští technici technologové, normovači Procesní technik. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Máte znalosti z výroby a rádi byste realizovali a uplatnili vaše nápady a zlepšení? Zefektivňovali a nastavovali výrobní procesy? Ovládáte práci na PC MS Office? Umíte samostatně řešit úkoly? Pošlete svůj životopis. Vaše dotazy rádi zodpovíme na tel.: 317 798 215.. Pracoviště: Kemper spol. s r.o., Pyšelská, č.p. 393, 257 21 Poříčí nad Sázavou. Informace: Pavla Hrstková, +420 317 798 215.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 9 000 Kč

Prodavači smíšeného zboží Prodavač/ka - poloviční úvazek. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 9000 kč, mzda max. 10000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Benešov, Do prodejny Don Pealo v Benešově u nádraží přijmeme zaměstnance Hpp poloviční úvazek. Směny 5:00 - 13:00 a 12:00 - 19:00. Požadujeme: bezúhonnost, příjemné vystupování, flexibilitu. Nabízíme: stabilní zaměstnání, mzdu 9 - 10 000 Kč, při plném úvazku 17 000,-, stravenky 80 Kč, zaměstnanecké slevy, dodatečnou dovolenou 23 dnů, příspěvek na Vánoce 5000 Kč. Posílejte mailem životopis. Budete pozváni k výběrovému řízení. Uveďte město Benešov.. Pracoviště: Peal a.s. benešov, Nádražní, č.p. 2127, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Pavel Dostál, +420 725 978 641.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Staňte se sportovním redaktorem Benešovského deníku

Fotbalisté Čáslavi dotáhli zápas 1. kola Mol Cupu do penaltového rozstřelu, ale v něm Vlašimi podlehli.
14

Pohárový zápas Čáslavi s Vlašimí musely rozhodnout penalty

Basketbalový Nymburk zaplnil poslední místo

Nymburk – ČEZ Basketball Nymburk, úřadující basketbalový mistr republiky zaplnil na své soupisce poslední volné místo pro sezonu 2018/2019, když podepsal roční smlouvu s Američanem Kendallem Smithem.

Štěrba ze Sigmy před největším duelem kariéry: Čekáme jiný zápas než doma

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Ještě na jaře sledoval tažení olomouckých fotbalistů za pohárovou Evropou jen z lavičky. Navíc z té karvinské, kde obránce Jan Štěrba hostoval, ale kýženého herního vytížení se nedočkal. Dnes nastoupí v kazašském Almaty k jednomu z největších zápasů své dosavadní kariéry.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT