BC Benešov B - BK Pečky 59:38

V sobotním utkání se střetla dvě družstva se stejnou bilancí. Začátek utkání byl ve znamení nervozity a v prvních třech minutách nebyla mužstva schopná zaznamenat ani jeden bod. Až ve čtvrté minutě se poprvé trefila domácí děvčata ale hostující hráčky v podstatě hned odpověděly a třemi body se dostaly poprvé a naposledy v utkání do vedení. Nutno podotknout, že až do konce první čtvrtiny to byly jediné tři body Peček.

Ve druhém hracím období byl obrázek hry stejný. Domácí hráčky velmi dobře bránily a jen menší produktivita v útočné fázi zabránila většímu rozdílu ve skóre. I tak byl v poločase stav 26:9.

V dalších dvou čtvrtinách se přece jen hra trochu vyrovnala, také tím, že Benešačky často střídaly a hra nebyla tak plynulá. Ale i přesto si domácí děvčata v poklidném tempu své vedení pohlídala a rozdíl ještě mírně navýšila až na konečných 59:38.

„Začátek utkání byl na můj vkus velmi nervózní z obou stran. Po prvních dá se říci pěti minutách se holky uklidnily a celkem v klidu si získaly vedení, které postupně navyšovaly. Čekal jsem, že Pečky budou kousat víc, ale to se nestalo. A tak jsme mohli zátěž rozložit na všechny hráčky kádru. Musím holky pochválit za velmi dobrou obrannou práci, ale v útočné fázi to ještě není takové, jak bych si přál. Alespoň víme, kde nás tlačí bota,“ našel i negativa na pohodlné výhře trenér Benešova Jiří Mazur.

Body Benešova: L. Mazurová 18, Kotová 10, Mašková 9, Richtrová 6, Balatová 4, M. Mazurová 4, Mašková 4, Votrubová 2, Platilová 2. Trojky: 2/3. Trestné hody: 7/5:7/3. Fauly: 16/9. Čtvrtiny: 13:3, 13:6, 20:16, 13:13.

BC Benešov B - Poděbrady 61:43

Začátek nedělního utkání byl jako přes kopírák se sobotním s Pečkami. První body padly až ve třetí minutě a dostaly tak hráčky Poděbrad do vedení. A opět to bylo naposledy co hostující ženy vedly. Do konce čtvrtiny odskočily domácí hráčky na rozdíl sedmi bodů (14:7). O zápase se rozhodlo v rozmezí mezi druhou a sedmou minutou druhé čtvrtiny. Tento úsek Benešačky vyhrály 12:0 a utekly soupeři až na osmnáctibodový rozdíl. V poločase byl stav 34:17.

A stejně jako v sobotu, tak i v neděli byla druhá půle vyrovnaná. Ve třetí části to bylo bodově stejně (12:12) a v poslední čtvrtině vyhrála domácí děvčata rozdílem jednoho bodu, což bylo způsobeno menší koncentrací v obraně a také tím, že se Benešačky přizpůsobily stylu hry soupeře. I tak si ale v klidu dokráčely pro své další vítězství v soutěži.

„Začátek zápasu byl stejný jako v sobotu a vlastně i jeho celý průběh. Začátek jsme se nemohli trefit, poté jsme se utrhli až na dvacet bodů. V důsledku toho jsme trochu polevili v nasazení, a tak se druhá půle jevila vcelku vyrovnaná. Těší mě ale velmi dobrá obrana. Na druhou stranu mi vadí, že i když vedeme dostatečným rozdílem, nedokážeme soupeře dorazit a v klidu si utkání dohrát. Na tom budeme muset všichni ještě zapracovat,“ jako vždy našel na dobrém výkonu hráček trenér Benešova Jiří Mazur i negativa.

Body Benešova: L. Mazurová 22, M. Mazurová 11, Brázdová 10, Richtrová 6, Platilová 6, Mašková 4, Králíková 2. Trojky: 1/0. Trestné hody: 10/6:12/7. Fauly: 15:12. Čtvrtiny: 14:7, 20:10, 12:12, 15:14.