BC BENEŠOV – TIŠNOV 78:60

Benešovské ženy sice zpočátku tahaly proti druhému celku soutěže za kratší konec, ale postupem času hru vyrovnaly a ve třetí čtvrtině i skóre.
Kdo čekal v závěrečné části drama, tak se spletl. Domácí hráčky jasně palubovku ovládly, střílely jeden koš za druhým, dobře bránily a dokráčely k cenné výhře.

Trenér benešovských žen Tomáš Vaněk měl po utkání radost. „Předvedli opravdu velmi dobrý výkon a dařilo se nám až na trestné hody také střelecky. V prvním poločase jsme sice prohrávali už o dvanáct bodů, ale dokázali jsme zápas otočit a v závěru jsme již utkání kontrolovali.“

Body: Koubová 20 (1 trojka), Kratochvílová 15 (2), Karmazínová 14, Remešová 9, Brázdová 7 (1), J. Němcová 7, T. Hřebíková 6 – Honková 14, Števove 12, Vojtková 11 (1), Knoflíčková 9, Belanská 7 (1), Vladíková 4, Krahulová 3. Střelba za 3 body: 12/4:6/2. Střelba za 2 body: 39/22:43/20. TH: 40/22:22/14. Doskoky: 32:26. Chyby: 23:30. Rozhodčí: Král, Macela. Čtvrtiny: 16:22, 23:17, 18:16, 21:5.

BC BENEŠOV – BA SPARTA 48:72

Basketbalistky Benešova ještě v první čtvrtině držely s favoritem krok (15:17). Druhou část již jasně opanovaly Sparťanky a vytvořily si do poločasu rozhodující náskok.

Po přestávce se ještě domácí hráčky zvedly, vyhrály třetí čtvrtinu, ale to bylo z jejich strany vše. Hostující děvčata si vedení hlídala, v závěrečné desetiminutovce ještě navýšila a po zásluze zvítězila. Benešačky tak utrpěly krutý debakl.

Tomáš Vaněk po zápase se Spartou smutnil. „Bohužel se nám nepodařilo navázat na výkon ze soboty. Navíc jsme narazili také na velmi silného soupeře. V útoku jsme se prosazovali jen s velkými obtížemi, o čemž svědčí nastřílených pouze 48 bodů. Zkrátka pozice, které jsme v sobotu proměnili, tak jsme v neděli nedali. Zápas jsme prohráli i na doskoku, kde byl rozdíl mezi oběma družstvy téměř dvojnásobný.“

Body: Kratochvílová 14, J. Němcová 8, Remešová 8 (2), Brázdová 5 (1), Karmazínová 5, T. Hřebíková 3, Koubová 3 (1), Matějková 2 – Drachovská 19 (1), J. Němcová 11, Kuthanová 9 (1), Řeháčková 8, Nováková 7 (1), Šmídková 6, Zuzáková 6, Bezpalcová 4 (1), Klečková 2. Střelba za 3 body: 14/4:13/4. Střelba za 2 body: 57/15:38/23. TH: 18/6:23/14. Doskoky: 24:56. Chyby: 23:23. Rozhodčí: Král, Macela. Čtvrtiny: 15:17, 7:23, 14:12, 12:20.