BC Benešov - Lokomotiva Krnov 87:76

Krnov vstoupil do utkání bez respektu a na začátku šel do vedení (3:11). Domácí se sice následně podařilo zachytit nástup hostů, ale hráčky Krnova si stále udržovaly mírný náskok, ve 14. minutě byl již 13 bodů. Do konce poločasu, ale už na hřišti vládla děvčata Benešova, kterým se podařilo vyrovnat na 41:41.

Třetí čtvrtina, zejména její druhá část, patřila opět hostům, a tak se do závěrečného dějství šlo za stavu 53:60.
Poslední čtvrtinu však jednoznačně opanovaly domácí hráčky, které se zlepšily ve všech herních činnostech a dokázaly nastřílet 34 bodů. Díky velkému obratu v závěru si tak připsaly třetí vítězství.

Trenér Benešova Tomáš Vaněk k utkání dodal. „Nepovedl se začátek a celé tři čtvrtiny jsme hledali recept na hru soupeřek, která nám příliš neseděla. V závěrečné čtvrtině jsme předvedli velmi dobrý, koncentrovaný výkon, který nám přinesl zasloužené vítězství.“

Body Benešova: Koubová 25, Kratochvílová 21, Hřebíková 16, Karmazínová 10, Mar. Mazurová 9, Němcová 3, Škvorová 3. Střelba za 3 body: 12/3:19/4. Střelba za 2 body: 56/30:42/24. Trestné hody: 28/18:23/16. Doskoky: 38:18. Fauly: 22:27. Čtvrtiny: 18:26, 23:15, 12:19, 34:16.

BC Benešov – SBŠ Ostrava 76:73

Úvodní čtvrtinu zvládly domácí hráčky na jedničku (27:17). I ve druhé části pokračovaly v dobrém výkonu a jejich náskok vzrostl až na 20 bodů. Ani tato ztráta Ostravu nezlomila a do poločasu snížila na rozdíl dvanácti bodů.

Ve třetí části měly mírně na vrch ostravské basketbalistky a z benešovského náskoku ubraly dalších pět bodů. V poslední čtvrtině pokračovaly v nasazeném tempu a přibližně tři minuty před koncem se poprvé v zápase dostaly do vedení.

Ztráta vedení ale vyburcovala domácí hráčky ke zvýšení nasazení a za 29 sekund překlopily skóre zpět na svoji stranu. Koncentrovaným výkonem (s pevnými nervy při trestných hodech) zvládly i koncovku dramatického zápasu a připsaly si již čtvrté letošní vítězství.

Trenér benešovských žen Tomáš Vaněk drama zhodnotil. „Na rozdíl od předchozího zápasu se povedl začátek a úvodních 15 minut jsme na hřišti dominovali. Pak se však některé hráčky dostaly do problémů s osobními chybami, soupeř využil situace a začal postupně snižovat náš dvacetibodový náskok. Naopak my jsme se nemohli dostat zpátky do zápasu, což se nám vlastně nepodařilo až do konce. Rozhodovalo se tak v dramatické koncovce, kde byly šance obou týmů vyrovnané. My jsme nakonec zvládli závěr lépe a připsali si vítězství,“ našel na výhrách negativa: „Nebyl jsem příliš spokojen s obrannou, která mám příliš nefungovala a sbírali jsme příliš velké množství faulů.“

Body Benešova: Kratochvílová 18, Koubová 17 (1 trojka), Mazurová 17 (1), Němcová 12 (14 doskoků), Hřebíková 5, Škvorová 5, Karmazínová 2. Trestné hody: 36/26:27/19. Fauly: 22:30. Trojky: 9/2:20/2. Čtvrtiny: 27:17, 20:18, 15:20, 14:18.