BC Benešov - Aritma Praha 75:46

Domácím děvčatům vyšel vstup do utkání, když hostům povolila vstřelit za první čtvrtinu pouhých sedm bodů. Ve velmi dobrém výkonu pokračovaly i ve druhé čtvrtině, když k nepropustné obraně přidaly i velmi dobrou střelbu ze z střední a dlouhé vzdálenosti, která jim v předchozích zápasech činila problémy.

Ani ve druhém poločase se pražské družstvo nezmohlo na výraznější odpor. Domácí hráčky hru kontrolovaly a postupně navyšovali náskok až na konečných 29 bodů (nejvýraznější v sezoně).

Body Benešova: Škvorová 23, Hřebíková 15, Mar. Mazurová 13, Mich. Mazurová 5, J. Němcová 5, Koubová 4, Kratochvílová 4, Brázdová 3, Richtrová 3. TH: 21/18:17/14. Fauly: 14:21. Čtvrtiny: 16:7, 24:15, 16:10, 19:14.

Trenér Benešova Tomáš Vaněk po zápase zářil. „Předvedli jsme konečně výkon, na který jsem v domácím prostředí už dlouho čekal. K jistotě postupu do play off jsme potřebovali o víkendu alespoň jednou vyhrát a samozřejmě jsme chtěli, aby to bylo už v sobotu. Zápas jsme odehráli s velkým odhodláním a soupeře jsme jednoznačně přehráli. Může nás také těšit slušné procento střelby, které v předchozích zápasech nebylo příliš vysoké.“

BC Benešov - BK Kralupy Junior 55:79

V úvodní čtvrtině dokázali domácí navázat na velmi dobrý výkon ze soboty a zejména díky pěti úspěšným trojkám si vytvořili náskok šesti bodů. I v úvodu druhé čtvrtiny diktovaly domácí hráčky diktovaly tempo a ještě ve 14. minutě vedly 31:21. Pak však přišel zlom. Ve zbývající části poločasu vstřelily pouhé tři body, čehož dokonale kralupské ženy využily a stav otočily na 34:37, z čehož se již Benešačky ve druhém poločase nevzpamatovaly.

Na jejich ruce se vrátila nervozita, často volily nepřipravené střely a neproměňovaly ani ty nejjasnější příležitosti. Obrana už nebyla také tak pevná, navíc Kralupy jsou zkušené a dokáží využít sebemenšího zaváhání soupeře. Největší problémy dělala domácím Nováková, která byla zaznamenala skoro polovinu bodů svého družstva. Závěrečná čtvrtina byla se strany benešovských hráček velmi odevzdaná a výkon zapříčinil zbytečně vysokou porážku.

Trenér Benešova Tomáš Vaněk již neměl tak dobrou náladu jako v sobotu: „Sice jsme měli jistý postup do play off, ale chtěli jsme se dostat do první čtyřky, což by nám zaručovalo výhodu domácího prostředí pro první kolo play off. To se nám nepodařilo, ale myslím, že si s tím nemusíme příliš lámat hlavu. Zhruba do 14. minuty jsme pokračovali ve výborném výkonu ze soboty, ale pak jako když utne. Od té chvíle se nám přestalo dařit ve všech herních činnostech. Navíc jsme nebyli schopni zastavit nejlepší hráčku hostí Novákovou, která zaznamenala 36 bodů. Trochu mě mrzí, že jsme se ve druhém poločase o vítězství více nepoprali. Bylo to z naší strany marné odstřelování soupeřova koše často z nepřipravených pozic. Pokusů jsme měli tak na 150 bodů, ale bohužel,“ smutnil kouč.

Body Benešova: Hřebíková 17, Koubová 10, Kratochvílová 8, Karmazínová 6, Škvorová 5, Mar. Mazurová 4, Brázdová 3, J. Němcová 2. TH: 27/14:25/20. Fauly: 23:25. Čtvrtiny: 23:17, 11:20, 11:19, 10:23.

Benešovské hráčky postupují do čtvrtfinále play off 1. ligy z šestého místa a paradoxně je ve vyřazovací části čekají třetí Kralupy. Hraje se na dvě vítězná utkání, a to v sobotu 19. 3. v Kralupech, neděli 20. 3. v Benešově a případný třetí zápas ve středu 23. 3. opět v Kralupech.

Kouč Benešova již přemýšlí o play off. „Máme jedinečnou příležitost zaváhání s Kralupy napravit, i když nimi máme v posledních dvou sezonách velmi negativní bilanci 0:7. Jsem však přesvědčen, že play off je jiná soutěž a naše šance na postup jsou otevřené. Věřím, že se na vrchol sezony dobře připravíme a že nás přijdou podpořit i diváci.“