BC Benešov - SBŠ Ostrava 56:54

Do utkání sice nastupoval Benešov bez čtyř hráček základní rotace, ale o to větší bylo odhodlání děvčat poprat se o vítězství. Benešov sice vyhrál první čtvrtinu 14:10, ale pak se ukázala houževnatost soupeře, který se rozhodně nechtěl vzdát. Velmi tvrdou obranou nutil domácí k chybám. Ve 26. minutě se Ostrava dostala do vedení a od té chvíle začala přetahovaná o každý bod. Domácí srážela velmi nízká úspěšnost ve střelbě trestných hodů a také neproměňování jasných pozic. Rozhodnutí musela tedy přinést až dramatická koncovka. V té měly Benešačky více štěstí a o jediný koš uhájily vítězství.

Body Benešova: T. Hřebíková 13, Kratochvílová 12, Karmazínová 9, Brázdová 8, Škvorová 6, Martina Mazurová 5, Michaela Mazurová 3, Remešová 2. Trestné hody: 44/26:21/16. Fauly: 20:32. Čtvrtiny: 14:10, 14:16, 18:21, 10:9.

BC Benešov - SK UP Olomouc 69:67

V neděli se k družstvu Benešova připojilo trio hráček Němcová, Ovsíková a Rosenbaumová. Na domácí ale čekal těžší oříšek, vítěz základní části loňské sezony, Olomouc. První poločas vyšel benešovským hráčkám na výbornou. Pestrou a rychlou hrou soupeřky jasně přehrávaly a do šaten odcházely se zaslouženým vedením o 12 bodů. Vedení mohlo být ještě výraznější, kdyby další jasné šance dotáhla domácí děvčata do úspěšného konce.

Ve druhém poločase se jakoby Benešačky zalekly jasného vítězství a začaly ze svého náskoku ztrácet. Olomoucké basketbalistky se zlepšily v obraně, na straně Benešova ubylo snadných košů z přesilových situací a rázem se náskok domácích začal pohybovat na hranici pěti bodů. V 36. minutě šly Olomoučanky dokonce do jednobodového vedení (jediné však v zápase), na které však Benešov včas zareagoval. Rozhodující moment přišel pravděpodobně v 39. minutě, kdy nejlepší střelkyně domácích Ovsíková proměnila tříbodový pokus. V závěru se hráčky Olomouce musely uchýlit k taktickým faulům a čekaly na chyby domácích při střelbě trestných hodů. Výraznější chyby se ale nedočkaly, a tak domácí děvčata mohla slavit vítězství.

Body Benešova: Ovsíková 20, Kratochvílová 15, Rosenbaumová 9, T. Hřebíková 7, J. Němcová 7, Škvorová 7, Karmazínová 2, Martina Mazurová 2. Trestné hody: 32/22:18/13. Fauly: 13:27. Čtvrtiny: 21:14, 19:14, 11:23, 18:22.

S bilancí šesti vítězství a jediné porážky poskočily benešovské ženy na 2. místo tabulky 1. ligy za jen o skóre vedoucí BA Sparta.